7letá záruka Kia nabízí podle
společnosti EurotaxGlass's
"kompletní pocit ekonomické jistoty"

  • Rozsah 7leté záruky Kia nemá na trhu obdoby
  • Záruka je plně převoditelná na další majitele použitého vozu
  • Zákazníci Kia profitují ze zvýšení zůstatkové ceny vozu při prodeji až o 6 %

Praha, 11. července 2013 - Bezkonkurenční záruka Kia na 7 let / 150 000 km znamenala přelom v oblasti prodeje automobilů. Nyní se navíc potvrzuje, že má pozitivní vliv na zůstatkové hodnoty vozidel Kia. Nabídka záruky je nejen jasným signálem vysoké kvality automobilů Kia, ale přináší také přímé úspory nákladů zákazníkům, kteří kupují nové i použité vozy této značky.

 

Kia zavedla svou 7letou záruku pro všechny nové vozy v lednu 2010 a po třech letech se objevuje rostoucí počet těchto modelů na trhu použitých vozů. Korejská značka požádala společnost EurotaxGlass's, předního evropského poskytovatele dat a informací o automobilovém trhu, aby prozkoumala a analyzovala dopad, který má záruka Kia na zůstatkové hodnoty.

 

Společnost EurotaxGlass's došla k závěru, že záruka má výrazně pozitivní vliv na cenu ojetých vozů. Výchozí údaje obsahovaly statisticky významný počet cen modelů Kia Picanto, Rio, cee'd a Sportage (celkem 6889, z nichž 4001 mohlo být použito pro analýzy). Společnost EurotaxGlass's nalezla u všech těchto modelů přímou spojitost mezi cenami použitých vozů a poskytovanou zárukou.

 

U dvouletých vozů se 40 000 ujetými kilometry se v závislosti na modelu pohybovalo zvýšení zůstatkových hodnot v rozmezí od 250 do 550 EUR. Na základě toho budou mít podle této studie zákazníci, kteří si zakoupí nový model Kia cee'd, díky záruce výhodu zvýšení zůstatkové ceny až o 6 procent.

 

"Zájemci o použité vozy považují záruku za mimořádně dobrou nabídku, a protože je záruka Kia převoditelná na následné majitele ojetiny, nabízí jim komplexní pocit ekonomické jistoty," poznamenal Christof Engelskirchen, ředitel společnosti EurotaxGlass's pro oblast produktů výrobců a importérů.

 

Michael Cole, provozní ředitel společnosti Kia Motors Europe, říká: "O skvělých přínosech záruky pro zákazníky i o jejím skvělém přijetí na trhu jsme již věděli. Jsme však mimořádně potěšeni tak pozitivními výsledky tohoto průzkumu, o jejím vlivu na prodejnost použitých vozů, a jejich zůstatkovou hodnotu."

 
TiskZmensitZvetsit

7letá záruka Kia

Editovat Album 

  • 7letá záruka Kia
    Kia_ceed-7LZ.jpg
    (JPG, 1,1 MB)
     

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  V Oblouku 128
  Čestlice
  252 43

  Tel: +420 267 188 434
  Fax: +420 267 912 260
  Email: k.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit