KIA MOTORS CZECH zaznamenala s 2 179 prodanými vozy nejlepší první čtvrtletí ve své historii

 

 • Meziroční nárůst prodejů činí 5,4 %
 • V březnu KIA zaregistrovala 903 vozů, o 7,1 % více než v minulém roce
 • Nejprodávanějšími vozy zůstávají modely cee´d, Sportage a Rio
 • Hybridní crossover Niro si v prvním čtvrtletí koupilo 45 zákazníků

 

 

Praha, 6. dubna 2017 – Společnost KIA MOTORS CZECH v prvním čtvrtletí letošního roku prodala 2 179 nových vozů, což je její nejlepší prodejní výsledek za první čtvrtletí v historii. K rekordnímu výsledku značce KIA pomohly vysoké březnové prodeje, které jsou s 903 registracemi nových vozů také nejvyššími březnovými prodeji v dosavadní historii značky na českém trhu.

 

Na výborném prodejním výsledku se nejvíce podílel model cee´d, který je dlouhodobě nejpopulárnějším modelem značky KIA. Během prvního čtvrtletí tohoto roku se prodalo celkem 843 vozů tohoto modelu, což je téměř o čtvrtinu více než v prvním čtvrtletí minulého roku. Díky tomu se stal cee´d pátým nejprodávanějším vozem v segmentu C. Ještě úspěšnější byl ve srovnání s minulým rokem prodej modelů Rio, kterých KIA v prvním čtvrtletí prodala 457. Prodeje tohoto modelu meziročně vzrostly o 83 % a Rio se tak stalo skokanem roku, když se v prodejích téměř vyrovnalo populárnímu SUV KIA Sportage.

 


„Modely Rio i cee´d jsou pro nás velmi důležité, jelikož se nachází ve vysoce konkurenčních segmentech, které mají zároveň vysoký podíl na celkovém automobilovém trhu. Proto nás nárůst jejich prodejů velmi těší. Za jejich úspěchem stojí mimo jiné komunikační kampaň na akční modely ze začátku roku, na kterou plynule navázala kampaň na nejnovější Rio čtvrté generace,“ říká pověřený generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH Arnošt Barna s tím, že nová generace Ria přináší do segmentu B technologie, na které byli zákazníci dosud zvyklí pouze u vyšších modelových řad. Jde například o systém autonomního nouzového brzdění (AEB) s funkcí rozpoznávání chodců či systém varování při opuštění jízdního pruhu (LDWS). Jako první ve své třídě nabízí Rio také konektory USB v přední i zadní části kabiny.

 


Na prodejním rekordu značky KIA se s 45 prodanými vozy v prvním čtvrtletí podílel také nový hybridní crossover Niro (Ekologické auto roku v České republice 2017), který je podle Guinnessovy knihy rekordů® nejúspornějším hybridním crossoverem všech dob a kterého chce letos automobilka prodat na českém trhu celkem 300 kusů.

 

Více informací:

Kateřina JOUGLÍČKOVÁ
PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
Čestlice, Praha - východ
252 43 Průhonice

Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  KMCz_front logo.jpg
  (JPG, 500 kB)
   
 • Fotogalerie
  KMCz_logo.jpg
  (JPG, 935 kB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  V Oblouku 128
  Čestlice
  252 43

  Tel: +420 267 188 434
  Fax: +420 267 912 260
  Email: k.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit