Kia slaví hattric na iF Design Awards 2017

 

 • Prestižní ocenění ‘iF Design Award’ pro modely Optima Sportswagon, Niro a Rio
 • Celkový počet ocenění Kia za produktový iF design se vyšplhal na 12

 

 

Frankfurt, 8. února 2017 – Kia za mimořádný design svých nejnovějších modelů získala tři prestižní ocenění iF Design Award. Ocenění za produktový design si odnesl hybridní crossover Niro, manažerský vůz Optima Sportswagon a zbrusu nová generace modelu Rio.

 

Ročník 2017 je již osmým v řadě, kdy si Kia vybojovala nejméně jedno ocenění iF Design Award. Díky nejnovějšímu hattricku ocenění se celkový počet modelů Kia s oceněním iF vyšplhal na 12. Komentuje Peter Schreyer, prezident a vedoucí návrhář společnosti Kia Motors Corporation: „Zisk nejnovějších ocenění iF Award je uznáním pro celý náš globální tým návrhářů. Všechny tři modely, na nichž úzce spolupracovala návrhářská studia Kia v Koreji, Německu a Spojených státech, jsou pro naši značku velmi důležité. Prostřednictvím modelů Niro a Optima Sportswagon vstoupila Kia do nových segmentů trhu a vydobyla si v obou segmentech výlučné postavení díky svému pokrokovému a atraktivnímu designu. Nová generace modelu Rio dodává jednomu z našich globálních bestsellerů podstatně upravený a dospělejší charakter.“

 

Kia Niro spojuje praktické výhody a vizuální atraktivitu kompaktního crossoveru s elegantním vzhledem, čímž se tento vůz odlišuje od konzervativněji pojatých hybridních modelů a získává jedinečné postavení celosvětově prvního hybridního crossoveru.


Kia Optima Sportswagon, historicky první kombi Kia střední třídy navržené výhradně pro evropské trhy, nabízí markantní design exteriéru, doplněný o vyšší praktickou použitelnost a atraktivitu karoserie.


Kia Rio nové generace, třetí z držitelů ocenění pro rok 2017, nabízí dravější design, moderní a praktické řešení interiéru s nejnovějšími technologiemi palubního infotainmentu a bezpečnosti.

 

 

Soutěžní klání iF Design Awards 2017: přihlášeno přes 5500 produktů z 59 zemí
Ocenění iF Design Award, udílené od vzniku soutěže v roce 1953, se etablovalo jako jedno z celosvětově nejvýznamnějších ocenění na poli hodnocení kvality designu. Ocenění vzešlo z produktových přehlídek ‘Formgerechte Industrieerzeugnisse’ (Dobrý průmyslový návrh) konaných v rámci veletrhu Hannover Messe, a nyní je jednou z největších designových soutěží světa.
Ceny iF Design Award se tradičně udílejí v sedmi různých kategoriích (výrobek, obal, komunikace, interiérová architektura, profesionální koncept, užitý design a architektura). Nové modely Kia byly oceněny v kategorii výrobků (produktový design). Pro ročník 2017 bylo přihlášeno na 5575 produktů z 59 zemí. Posuzování nominovaných produktů měla na starosti nezávislá mezinárodní porota složená z 58 odborníků na design.
Oficiální slavnostní předávání cen iF Design Award za rok 2017 se uskuteční 10. března 2017 v muzeu BMW Welt v německém Mnichově. Vybrané vítězné produkty se budou rovněž prezentovat na výstavě iF design v hamburském HafenCity. Všechny vítězné produkty si lze prohlédnout i na webových stránkách iF (www.ifdesign.de) nebo prostřednictvím mobilní aplikace ‘iF design’ pro chytré telefony.

 

 

Více informací:

Kateřina JOUGLÍČKOVÁ
PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
Čestlice, Praha - východ
252 43 Průhonice

Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  2017 iF Design Award_Kia Niro_1.jpg
  (JPG, 1,1 MB)
   
 • Fotogalerie
  2017 iF Design Award_Kia Optima Sportswagon_1.jpg
  (JPG, 1,1 MB)
   
 • Fotogalerie
  2017 iF Design Award_Kia Rio_1.jpg
  (JPG, 1,1 MB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  V Oblouku 128
  Čestlice
  252 43

  Tel: +420 267 188 434
  Fax: +420 267 912 260
  Email: k.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit