Kia byla v roce 2016 čtvrtou nejprodávanější značkou mezi privátními zákazníky v České republice

 

 • KIA v roce 2016 prodala v ČR 8 938 vozů a byla 7. nejprodávanější značkou
 • Meziroční nárůst prodejů činil 18 %
 • Prodej vozů firemním zákazníkům vzrostl meziročně o třetinu
 • Privátní zákazníci si koupili 3 274 vozů

 

Praha, 11. ledna 2017 – Společnost KIA MOTORS CZECH prodala v České republice v roce 2016 celkem 8 938 vozů, což je téměř o pětinu více než v roce 2015. Automobilka tak o 138 vozů překonala smělé prodejní cíle, které si stanovila na začátku loňského roku. Za růstem stojí především třetinový nárůst prodejů vozů firemním zákazníkům, který je ve srovnání 15 nejprodávanějších automobilek na českém trhu druhý nejvyšší. „Prodeje firemním zákazníkům tvoří více než tři čtvrtiny prodejů všech automobilů v České republice, proto na něj budeme zaměřovat pozornost i v letošním roce, ve kterém bychom díky naší nové modelové řadě vozů KIA Optima Sportswagon rádi výrazně posílili především naši přítomnost na trhu v segmentu D,“ říká Arnošt Barna, Acting Managing Director společnosti KIA MOTORS CZECH.

 

Kia však v novém roce nezapomíná ani na privátní zákazníky, mezi kterými si v minulých letech vybudovala silnou pozici. V letošním roce byla Kia mezi privátními zákazníky čtvrtou nejoblíbenější automobilovou značkou, když prodala 3 274 vozů. „Zákazníci dlouhodobě oceňují především naši sedmiletou tovární záruku a také dynamický vzhled našich automobilů, které pravidelně získávají ocenění v prestižních designových soutěžích. Neusínáme však na vavřínech a do nového roku jsme pro zákazníky připravili představení celé řady nových či modernizovaných modelů, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější řidič,“ dodává Arnošt Barna.

 

 

KIA s modelovou ofenzivou začala už loni na podzim, kdy postupně představila model Kia Optima Sportswagon, první kombi Kia v segmentu D podpořené navíc výhodným financováním. Zároveň začala svoji vlajkovou loď nabízet také ve výkonné sportovní verzi GT s 245 k a v ekologické variantě ve verzi Plug-in Hybrid. Během podzimu představila automobilka také modernizované verze modelů Kia Soul a Kia Carens a také nový hybridní crossover Kia Niro.

 

 

Více informací:

Kateřina JOUGLÍČKOVÁ
PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
Čestlice, Praha - východ
252 43 Průhonice

Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  KIA_KIA_logo.jpg
  (JPG, 1,3 MB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  V Oblouku 128
  Čestlice
  252 43

  Tel: +420 267 188 434
  Fax: +420 267 912 260
  Email: k.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit