Auta s ampéry. KIA předvede na veletrhu AMPER v Brně Ekologické auto roku 2017 KIA Niro HEV a modely Soul EV a Optima PHEV

 

 • Již 25. ročník největšího veletrhu elektroniky, elektrotechniky a automatizace AMPER proběhne v Brně 21. až 24. března 2017
 • Značka KIA předvede své kompletní portfolio „zelených“ vozů v rámci doprovodného programu AMPER Motion
 • K vidění bude Ekologické auto roku 2017 v ČR, hybridní crossover Niro HEV
 • Prezentaci značky KIA doplní také manažerský Plug-in hybrid KIA Optima PHEV a čistě elektrický model Soul EV
 • Počet registrovaných automobilů s hybridním pohonem v České republice se v roce 2016 zvýšil o více než polovinu. Trh s hybridy je tak nejrychleji rostoucím segmentem.

 

 

Praha, 17. března 2017 – Společnost KIA MOTORS CZECH se 21. až 24. března představí na 25. ročníku mezinárodního veletrhu AMPER, který je největším veletrhem elektrotechniky v České republice a na Slovensku. Poslední ročník veletrhu navštívilo více než 45 tisíc návštěvníků, kteří zhlédli expozice 605 firem z 23 zemí světa. KIA, která patří v České republice mezi přední značky s nejširší nabídkou vozů na alternativní pohon, představí na veletrhu v rámci doprovodného programu AMPER Motion kompletní portfolio svých ekologických modelů. Návštěvníci veletrhu se tak mohou těšit na vlajkovou loď automobilky, model KIA Optima Plug-in hybrid, čistě elektrický automobil KIA Soul EV a také na zcela nový hybridní crossover KIA Niro HEV, který byl od počátku vyvíjen jako čistokrevný hybrid a který i díky tomu získal prestižní ocenění Ekologické auto roku 2017 v České republice.

 

„KIA si dlouhodobě uvědomuje, že budoucnost automobilismu leží v nízkoemisních technologiích, mezi které patří také hybridní a čistě elektrické motory. Tento segment trhu je na českém trhu sice v zárodku, ale v několika příštích letech očekáváme jeho strmý růst. Proto jsme také na ženevském autosalonu představili další dvě novinky na poli pohonů na alternativní paliva, kterými jsou Plug-in hybridní verze úspěšného modelu Niro a také Plug-in hybridní verze modelu KIA Optima kombi,“ říká Kateřina Jouglíčková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH.

 


Ekologické auto roku 2017: praktický crossover Niro
KIA Niro je celosvětově vůbec prvním čistokrevným hybridním crossoverem. Design vozu je inspirovaný přírodou, byl od počátku vyvíjen na speciální platformě určené k nasazení specifické sady ekologicky zaměřených technologií a hnacích ústrojí příští generace. Výjimečnost modelu Niro podtrhuje fakt, že byl vyhlášen Ekologickým autem roku 2017 v České republice. O tomto prestižním ocenění přitom rozhoduje odborná porota v rámci soutěže Auto roku v České republice.
Niro nabízí kombinaci benzínového motoru 1.6 GDI a elektromotoru s výkonem 32 kW. Jeho pohonná soustava tak disponuje celkovým výkonem 104 kW a automobilu o provozní hmotnosti jen těsně přes 1,5 tuny dokáže dodat velmi dobrou dynamiku, kterou mohou sportovně založení řidiči ještě umocnit v režimu Sport. Kombinovaná spotřeba paliva je přitom pouze 3,8 litru na 100 kilometrů.

 


Že nejde jen o tabulkové hodnoty, dokazuje fakt, že model Niro je zapsaný v Guinnessově knize rekordů jako nejúspornější hybridní vůz na světě, když dokázal přejet USA s reálnou spotřebou paliva ve výši 3,08 litru na 100 kilometrů. Jako jeden z mála hybridů KIA Niro také dokazuje, že obstojí i v náročných podmínkách – za automobil lze připojit brzděný přívěs o hmotnosti až 1,3 tuny, což není u hybridních vozů zdaleka běžné. Díky uložení akumulátorů pod zadními sedadly nabídne Niro i zavazadlový prostor s objemem 427 litrů, který lze sklopením sedaček zvětšit až na 1 425 litrů.

 


Manažerský automobil se spotřebou pod 2 litry
Model Optima Plug-in hybrid dokazuje, že hybridní automobil může nabídnout dostatečný výkon, prostor pro posádku i zajímavou cenu. Vlajková loď značky KIA nabízí ve verzi Plug-in hybrid výhody paralelní hybridní soustavy kombinující benzínový motor 2.0 GDi s výkonem 115 kW s 50kW elektromotorem. Oba motory se přitom doplňují, proto může KIA Optima Plug-in hybrid nabídnout celkový výkon 205 koní (151 kW) a nejvyšší rychlost 192 km/h.

 


To při až neuvěřitelné spotřebě paliva 1,6 litru a 12,2 kWh na 100 kilometrů. V kombinovaném režimu tak nabízí tento model dojezd téměř 1 000 kilometrů, v elektrickém režimu pak 54 km. Akumulátor automobilu lze dobíjet z běžné zásuvky v garáži nebo kdekoli jinde. Dobití na plnou kapacitu trvá v tomto případě necelých 5 hodin. Dojezd ale výrazně zvyšuje i použitý systém rekuperace elektrické energie, který dokáže baterie dobíjet kinetickou energií uvolňující se během zpomalování vozu.

 


Soul EV: malé SUV s nulovými emisemi
Nabídku značky KIA na veletrhu AMPER v Brně doplňuje čistě elektrický model Soul EV postavený na platformě SUV. Tento model je vybaven stejnosměrným synchronním motorem s permanentními magnety, který nabídne maximální výkon 81 kW. Ten dokáže tomuto stylovému vozu dodat maximální rychlost 145 km/h. Akumulátor s kapacitou 75 Ah lze z běžné zásuvky dobít za 5 až 18 hodin, ale v rychlonabíjecí stanici už za pouhých 24 minut. Dojezd, při plném nabití akumulátoru, je přitom 212 kilometrů, využití rekuperace kinetické energie i důmyslná řešení minimalizující nároky na energii během jízdy přitom zajišťují co nejlepší využití energie v bateriích a prodlužují celkový dojezd.

 

Více informací:

Kateřina JOUGLÍČKOVÁ
PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
Čestlice, Praha - východ
252 43 Průhonice

Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  KIA_EV-HEV-PEHV-AMPER-2017_3.jpg
  (JPG, 421 kB)
   
 • Fotogalerie
  KIA_EV-HEV-PHEV-AMPER-2017_1.jpg
  (JPG, 453 kB)
   
 • Fotogalerie
  KIA_EV-HEV-PHEV-AMPER-2017_2.jpg
  (JPG, 248 kB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  V Oblouku 128
  Čestlice
  252 43

  Tel: +420 267 188 434
  Fax: +420 267 912 260
  Email: k.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit