Kia Motors na pařížském autosalonu 2018 odhaluje nové modely

 

 • Veřejná premiéra modelu Kia ProCeed s novou karoserií ve stylu ‚shooting brake‘
 • Kia představuje nové výkonné modely Ceed GT a ProCeed GT
 • První veřejná premiéra sportovní edice GT Line
 • Evropská premiéra elektrického crossoveru Kia e-Niro
 • Všechny nové modely s jedinečnou 7letou zárukou Kia (150 tis. km)

 

Praha, 2. října 2018 – Automobilka Kia dnes na pařížském autosalonu 2018 odhalila svůj nový model Kia ProCeed. Zbrusu nový vůz s karoserií ‚shooting brake‘ se veřejnosti poprvé představuje po boku nových výkonných vozů Ceed GT a ProCeed GT, resp. modelu Ceed GT Line. Na autosalonu zároveň probíhá evropská premiéra elektrického crossoveru Kia e-Niro.

 

Komentuje Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe: „Nově vystavované automobily podtrhují úroveň ctižádosti a nadšení pro design, charakteristické pro vozy Kia. ProCeed nabízí zákazníkům podmanivý a emotivní design, model Ceed GT přináší maximální zapojení řidiče do děje, zatímco e-Niro pomáhá překonávat překážky bránící v pořízení elektromobilu, v tomto případě cestou jednoduchosti, zábavy a spolehlivosti.“

 

Všechny čtyři modely odhalené v Paříži na stánku Kia se budou opět prodávat s jedinečnou sedmiletou zárukou Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu. Tovární záruka Kia rovněž pokrývá lithium-polymerový akumulátorový modul elektromobilu e-Niro.

 

Nová Kia ProCeed s podmanivým designem inspirovaným karoseriemi kupé a kombi
Nová Kia ProCeed, poprvé odhalená na autosalonu v Paříži, spojuje podmanivý design s prostorností a všestranností kombi v pětidveřové karoserii typu ‚shooting brake‘. ProCeed se počátkem roku 2019 začne prodávat výhradně na evropských trzích včetně České republiky.

 

Nový ProCeed, jehož název je odvozen od druhé generace třídveřového kupé Kia pro_cee'd, byl navržen, vyvinut a zkonstruován v Evropě. ProCeed, výsledek práce evropských návrhářů a vývojového centra R&D Kia v Německu, se bude vyrábět na Slovensku. Z výrobních linek bude sjíždět po boku vozů Kia Ceed (představeného dříve v letošním roce), resp. kombi Ceed Sportswagon.

 

Nová Kia ProCeed zhmotňuje ducha a atletický charakter hatchbacku Kia pro_cee’d druhé generace. ProCeed, konstruovaný jako ‚shooting brake‘, představuje alternativu k tradičním třídveřovým hatchbackům, neb spojuje atraktivní proporce s kompaktními rozměry, které napovídají o jeho nekompromisní agilitě. S genetickou výbavou kupé je ProCeed nižší a delší než pětidveřový hatchback Ceed i kombi Sportswagon, a zaujme tak jedinečnou, dozadu ostře skloněnou siluetou, jakou nenabídne žádný jiný rodinný vůz.

 

ProCeed nabídne stejně ergonomickou kabinu jako sourozenci s označením Ceed. Interiér charakterizují vysoce kvalitní a na dotek měkké povrchy. Uprostřed přístrojové desky je posazen ‚plovoucí‘ dotykový displej systému palubního infotainmentu o úhlopříčce 7"; pod ním najdeme ovládací prvky audio soustavy, vytápění a ventilace. Samotná přístrojová deska je v zájmu snazšího používání mírně nakloněna směrem k řidiči.

 

Komentuje Emilio Herrera: „ProCeed posouvá modelovou řadu Ceed novým výrazným směrem. Tam, kde Ceed Sportswagon vyhrává v praktičnosti, ProCeed nabízí párům nebo mladým rodinám prostornost a všestrannost kombi ve spojení s emotivním designem splývavé karoserie. Když usilujete o jedno či druhé, zpravidla to skončí pouze kompromisem, ale ProCeed je prvním vozem v mainstreamovém segmentu, který nabízí obojí.“

 

Výroba modelu ProCeed s karoserií typu ‚shooting brake‘ začne v listopadu; v prvním čtvrtletí roku 2019 budou zahájeny prodeje výhradně na území Evropy.

 

Kia Ceed GT vyniká svými výkony, vytříbeným jízdním chováním a ovladatelností
Nová Kia Ceed GT, ještě vytříbenější a zábavnější za volantem než v minulosti, se dnes poprvé představuje veřejnosti na autosalonu v Paříži 2018 po boku nového modelu ProCeed GT.

 

Původní modely cee’d GT a pro_cee’d GT, uvedené v roce 2013, představovaly historicky první dynamicky zaměřené hatchbacky této korejské značky. Nové Ceed GT navazuje tam, kde předchůdci skončili, a přináší tak sebejisté a atraktivní jízdní vlastnosti, výkonný přeplňovaný motor 1,6 litru T-GDi (zkr. Turbocharged Gasoline Direct injection) a široké spektrum technologií zaměřených na komfort, bezpečnost a praktickou využitelnost.

 

Ceed GT se chlubí sportovním ztvárněním exteriéru, kterým se viditelně odlišuje od ostatních zástupců řady Ceed. Tam, kde design standardní řady Ceed charakterizuje směs čistých prolisů a zaoblených částí karoserie, uvádí GT sportovněji pojaté tvary s novým předním i zadním nárazníkem, prahy a řadou červených akcentů po celém exteriéru.

 

Provedení GT používá stejně ergonomické uspořádání kabiny jako ostatní modely řady Ceed. Povrchy jsou vyvedeny z vysoce kvalitních měkčených materiálů s kovovými obklady a přístrojová deska je v zájmu co nejsnazšího používání lehce natočena směrem k řidiči. Uprostřed přístrojové desky se nachází ‚plovoucí‘ dotykový displej systému palubního infotainmentu o úhlopříčce 7 nebo 8"; pod ním najdeme ovládací prvky audio soustavy, vytápění a ventilace.

 

Nový Ceed GT bude jako první dynamicky zaměřený hatchback značky Kia nabízet na přání vedle standardního šestistupňového manuálního ústrojí i sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

 

Nová Kia Ceed GT se v listopadu začne vyrábět v žilinském závodu Kia na Slovensku; zahájení prodejů je naplánováno na první čtvrtletí 2019.

 

Kia Ceed GT Line: design odvozený od provedení GT a přeplňované motory s nízkými emisemi a okamžitou odezvou
Na autosalonu v Paříži 2018 se dnes veřejnosti poprvé představuje nová Kia Ceed GT Line. Design modelu Ceed GT Line se inspiroval výkonným modelem Ceed GT a první evropští zákazníci si jej budou moci objednávat v prvním čtvrtletí 2019.

 

Nová sportovní edice GT Line, která opět zvyšuje atraktivitu nové řady rodinných vozů Kia v automobilovém segmentu C, je k dispozici pro všechny varianty nového modelu Ceed, včetně pětidveřového hatchbacku a kombi Ceed Sportswagon. Nová Kia ProCeed v karosářské variantě ‚shooting brake‘ se ve specifikaci GT Line prodává standardně. Všechny tři modely ve specifikaci GT Line nabízejí vysokou míru všestrannosti, přeplňované motory a vytříbené jízdní kvality, zde navíc okořeněné novým sportovním vzhledem zvenčí i uvnitř.

 

GT Line v exteriéru - uvádí řadu výrazných designových prvků. Jedná se např. o lemování tygří masky chladiče v kombinaci leskle černého odstínu a matného chromu, jedinečná litá kola GT Line o velikosti 17 (standardně) nebo 18" (na přání), resp. nově tvarované nárazníky vpředu i vzadu, připomínající nárazníky modelů Ceed GT a ProCeed GT. Součástí dekoru kolem mlhových světel jsou horizontální kovové ‚lamely‘, podobné těm z nových modelů GT a fastbacku Stinger.

 

GT Line v interiéru - odlišuje se sportovnějším prostředím kabiny. Šedé čalounění střechy provedení Ceed a Ceed Sportswagon je nahrazeno černou látkou pro pocit těsnějšího obklopení cestujících; na prazích dveří zase najdeme ozdobné lišty z kovu. Cestující vpředu se mohou těšit na nová sportovní sedadla (určená pro výbavu GT Line) s většími a pevnějšími polštáři v oblasti boků a stehen, resp. na přání dodávaná sedadla se stejnou podpůrnou konstrukcí jakou používají sedadla ve výkonných modelech GT.

 

GT Line pohonné  jednotky - lze kombinovat s několika motorizacemi: benzínovými motory Kia 1,0 litru a 1,4 litru T-GDi (zkr. Turbocharged Gasoline Direct injection), resp. naftovým motorem Kia 1,6 litru ‚Smartstream‘ CRDi (zkr. Common-Rail Direct injection). Použití motorů s nižším zdvihovým objemem přispívá k agilnímu jízdnímu chování a celkově nízkému těžišti uvedeného modelu.

 

Kia e-Niro: spojení praktičnosti crossoveru s nulovými emisemi
Elektromobil Kia e-Niro přináší spojení radosti z jízdy, poutavého designu, užitných vlastností crossoveru a bezemisního provozu – a po zahájení celosvětových prodejů se tak stane jedním z nejschopnějších elektromobilů na trhu. Kia e-Niro, která se dnes poprvé odhalila v evropské specifikaci, byla navržena s cílem překonávat překážky bránící v pořízení elektromobilu, neboť přináší dlouhý dojezd, propracovanější obestavění prostoru a vyšší praktičnost než řada ostatních elektromobilů.

 

Zbrusu nová Kia e-Niro je prvním čistě elektrickým crossoverem značky Kia, poskytujícím na jedno nabití dojezd až 485 kilometrů* bez emisí díky akumulátorovému modulu se zvýšenou kapacitou 64 kWh. S vysokokapacitním akumulátorem vůz vykazuje dojezd až 615 km ve městě – tedy více než řada automobilů s konvenčním benzínovým motorem. Kia e-Niro se nabízí i s baterií o kapacitě 39,2 kWh, kdy dojezd činí až 312 km* na jedno nabití.

 

Kabina e-Nira přináší moderní design, velkorysou prostornost a technologie, které jsou spojeny s bezemisním hnacím ústrojím tohoto vozu. Další výhodou pro zákazníky bude řada palubních technologií určených výhradně pro elektromobil (v zájmu co nejdelšího dojezdu a hospodárnosti), nové bezpečnostní prvky výbavy a odlišně řešený design exteriéru i interiéru.

 

Nová Kia e-Niro se vyrábí v korejském závodu automobilky Kia ve Hwasungu. e-Niro se na vybraných evropských trzích začne nabízet ještě do konce roku 2018; na model se bude vztahovat jedinečná sedmiletá záruka Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu. Tato záruka se vztahuje i na akumulátorový modul a elektromotor.

 

Poznámky pro redaktory
* Veškeré technické údaje uvedené v této tiskové zprávě představují očekávané cílové hodnoty, které se mohou změnit v závislosti na dalším vývoji a homologaci. Dojezdová vzdálenost se vypočítává na základě metodiky měření WLTP (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure). Změny všech číselných údajů vyhrazeny.

 

 

Více informací:

Kateřina VAŇKOVÁ JOUGLÍČKOVÁ

PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Jihlavská 1558/21

140 00 Praha 4


Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.vankova.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  KIA_Ceed GT Line_PMS2018_cz_3.JPG
  (JPG, 610 kB)
   
 • Fotogalerie
  KIA_Ceed GT_PMS2018_cz_2.jpg
  (JPG, 459 kB)
   
 • Fotogalerie
  KIA_eNiro_PMS2018_cz_4.JPG
  (JPG, 693 kB)
   
 • Fotogalerie
  KIA_ProCeed_PMS2018_cz_1.jpg
  (JPG, 391 kB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit