Emilio Herrera nově jmenován na pozici COO společnosti Kia Motors Europe

 

 • Emilio Herrera doposud působil jako generální ředitel společnosti Kia Motors Iberia
 • Prodeje společnosti Kia Motors Iberia se v letech 2013 a 2017 více než zdvojnásobily
 • Michael Cole, dosavadní COO, se ujme jiné manažerské role v rámci globální organizační struktury Kia
 • Cole od listopadu 2012 napomohl k růstu evropských prodejů o 40 %

 

Praha, 11. dubna 2018 – Nově jmenovaný COO pan Emilio Herrera, v této funkci nahradí Michaela Coleho, který se ujme vyšší funkce v rámci globální organizační struktury Kia Motors. Pan Herrera bude působit v evropské centrále Kia v německém Frankfurtu po boku prezidenta společnosti pana Yonga Kew Parka.

 

Emilio Herrera bude odpovídat za udržení prodejního růstu značky Kia. Současně bude odpovědný za naplnění cíle dosáhnout v roce 2018 na evropských trzích prodejního objemu přes 500 tisíc vozidel. Rovněž bude dohlížet na uvedení řady nových produktů s vyspělým typem pohonu – do roku 2025 je naplánováno uvedení 16 nových modelů, včetně zbrusu nového elektromobilu na palivové články, který se představí v roce 2020.

 


Pan Herrera se může pochlubit více než 20 lety zkušeností v evropském automobilovém průmyslu. Od prosince 2012 zastával pozici generálního ředitele společnosti Kia Motors Iberia; během tohoto období se Kia stala nejrychleji rostoucí mainstreamovou značkou ve Španělsku a její prodeje se v letech 2013 až 2017 více než zdvojnásobily. Předtím působil jako generální ředitel společnosti Kia Motors Belgium. Narodil se roku 1961 ve švýcarském Lausanne a v roce 1984 absolvoval obor lingvistika a komunikace na Katolické univerzitě v Lovani (Belgie). Hovoří šesti jazyky.

 


Michael Cole od listopadu 2012 působil na pozici COO společnosti Kia Motors Europe. Přispěl k nevídanému 40% růstu prodejů korejské značky na evropských trzích, zatímco průměrný růst zotavujícího se evropského trhu činil pouze 27 %. V roce 2013, kdy Michael Cole působil první celý rok na pozici COO společnosti Kia Motors Europe, prodala Kia v Evropě 337 972 vozidel a zaujímala tržní podíl 2,7 %. Prodeje v roce 2017 na úrovni 472 125 vozidel představovaly evropský tržní podíl 3,0 %, přičemž prodejní trend na počátku letošního roku přispěl k dalšímu růstu a podílu 3,1 % za leden a únor 2018. Další informace k pracovní roli Michaela Coleho oznámí Kia Motors o něco později.

 

Komentuje Michael Cole: „Mé působení ve Frankfurtu mi přineslo hodně radosti, neboť jsem mohl přispět k růstu prodejů, tržního podílu a celkového povědomí o značce Kia v rámci tohoto regionu. Rád bych poděkoval zdejšímu týmu i pracovníkům všech našich evropských zastoupení za jejich pomoc a podporu v posledních šesti letech – spolupráce s tak talentovaným a oddaným týmem lidí byla skutečným potěšením.“

 


Ke svému jmenování do pozice COO společnosti Kia Motors Europe Emilio Herrera uvedl: „Michael zanechává evropské obchodní aktivity Kia ve velmi dobrém stavu a já se již těším, až svojí prací napomohu udržet pozoruhodný růst naší společnosti v tomto regionu. Novou příležitostí k růstu prodejů a dalšímu posílení tržního podílu naší značky v příštích letech bude řada nových modelů a pohonných ústrojí.“

 


Poznámky pro redaktory
* Zdroj: ACEA (Asociace evropských výrobců automobilů), země EU + EFTA

 

 

Více informací:

Kateřina JOUGLÍČKOVÁ
PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
Čestlice, Praha - východ
252 43 Průhonice

Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  KIA_Emilio Herrera_COO,KME.jpg
  (JPG, 694 kB)
   
 • Fotogalerie
  KIA_Michael Cole.jpg
  (JPG, 490 kB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit