KIA předvede na veletrhu AMPER nejširší nabídku ekologických vozů ze všech zúčastněných značek

 

 • 26. ročník největšího veletrhu elektroniky, elektrotechniky a automatizace AMPER proběhne v Brně 20. až 23. března 2018
 • KIA představí na veletrhu celkem 4 ekologické modely a 3 ekologické pohony, tedy nejvíce v rámci vystavujících značek
 • K vidění bude oblíbený model Niro HEV, který je oficiálně zapsán jako Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR, a také jeho Plug-in hybridní verze
 • Návštěvníci se mohou těšit také na čistě elektrické SUV Kia Soul EV a manažerský Plug-in hybrid Kia Optima Sportswagon
 • KIA se dlouhodobě drží mezi nejprodávanějšími značkami ekologických vozů v ČR

 

Praha, 15. března 2018 – Společnost KIA MOTORS CZECH se ve dnech 20. až 23. března představí na 26. ročníku mezinárodního veletrhu AMPER, který je největším veletrhem elektrotechniky v České republice a na Slovensku. KIA představí v rámci doprovodného programu AMPER Motion hned čtyři modely využívající ke svému pohonu zcela či částečně elektrickou energii. S ukázkou až tří různých alternativních pohonů tak půjde o nejširší nabídku ekologických vozů jedné značky v rámci letošního ročníku.

 

Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na model KIA Soul EV s dojezdem až 250 kilometrů, který je jedním z mála elektromobilů na českém trhu určených pro přepravu pěti cestujících. Dále budou mít možnost prohlédnout si nejnovější crossover Kia Niro PHEV a také čistě hybridní verzi, model Kia Niro HEV, který je oficiálně zapsán jako Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR. Prezentaci značky KIA doplní také manažerský kombík Kia Optima Sportswagon Plug-in hybrid. Na všechny ekologické vozy KIA se přitom standardně vztahuje jedinečná 7letá záruka pro prvních 150 tisíc ujetých kilometrů.

 


„Značka KIA dlouhodobě staví na racionálním přístupu k ekologické mobilitě. Naše modely využívající ke svému pohonu zcela či zčásti elektrickou energii jsou od začátku konstruovány tak, aby nabízely užitek a ekologii bez kompromisů. Díky tomu jsme jednou z předních značek, co se týče prodeje ekologických vozů v rámci ČR. Účast na zavedeném veletrhu určenému širokému spektru zájemců o elektrotechniku je pro nás proto jasnou volbou,“ vysvětluje Kateřina Jouglíčková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH.

 

Kia Niro: Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR
Oblíbený crossover Kia Niro HEV se může pochlubit řadou světových i domácích prvenství. Pyšní se zápisem v Guinnessově knize rekordů jako nejúspornější hybridní vůz světa a zároveň je zapsán v České knize rekordů jako Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR, se spotřebou pouhých 3,89 litru na 100 kilometrů a provozními náklady 1,20 Kč na ujetý kilometr. K tomuto výsledku výrazně přispěl také prediktivní systém rekuperace elektrické energie, kterým je model Niro vybaven. Model byl zároveň v loňském roce vyhlášen Ekologickým autem roku 2017 v ČR, k čemuž přispěl i fakt, že jako jeden z mála hybridních vozů uveze brzděný přívěs o hmotnosti 1 300 kilogramů. „Niro je výjimečný model, který v sobě snoubí vysokou míru praktičnosti a užitné hodnoty, moderní design a ekologičnost. Je proto právem výstavní skříní našeho deklarovaného přístupu, kterým je ekologie bez kompromisů,“ říká Kateřina Jouglíčková.

 


Návštěvníci se mohou těšit na plug-in hybridní verzi Kia Niro PHEV s dojezdem 58 km čistě na elektrický pohon. To vše díky baterii o kapacitě 8,9 kWh a elektromotoru o výkonu 44,5 kW, který doplňuje klasický benzinový motor 1,6 GDI o výkonu 105 koní a 77,2 kW.

 


Kia Optima SW PHEV: Ekologický a praktický manažerský vůz
KIA představí na veletrhu AMPER také ekologickou verzi svého manažerského vozu v karosářském provedení kombi. Kia Optima Sportswagon Plug-in hybrid nabízí dojezd na elektřinu až do vzdálenosti 62 kilometrů a s plně nabitou baterií potom velmi nízkou kombinovanou spotřebu 1,4 litru a 12,3 kWh na 100 kilometrů podle jízdního cyklu NEDC. To vše díky kombinaci spalovacího motoru 2,0 GDI a výkonného elektromotoru, jejichž celkový kombinovaný výkon dosahuje 205 koní. V součinnosti s vysokokapacitní baterií 11,26 kWh nabízí Kia Optima SW PHEV dojezd 1 120 kilometrů. Elegantní vzhled doplňují nejmodernější systémy pro podporu řízení a prostorný zavazadelník o objemu 440 litrů.

 


Kia Soul EV – jedna z mála „elektrik“ pro 5 osob

Prezentaci značky KIA uzavře elektrické SUV Kia Soul EV s dojezdem 250 kilometrů. Praktický model s řadou chytrých designových řešení snižujících aerodynamický odpor je vybaven nejmodernějšími technologiemi pro rekuperaci kinetické energie. Díky tomu dokáže přeměnit až 12 % této energie zpět na elektřinu. Soul EV je vybaven akumulátorem elektrické energie o kapacitě 30 kWh a výkonným elektromotorem o výkonu 111 koní. Díky tomu s rezervou ujede vzdálenost z Prahy do Brna, tedy cestu z centra hlavního města na místo konání veletrhu AMPER. Kia Soul EV je současně jedním z mála elektromobilů na českém trhu, které jsou určeny pro přepravu 5 pasažérů. „Jde o další důkaz toho, že ekologická řešení mohou být také chytrá a praktická. Naším cílem není být električtí za každou cenu, ale být električtí chytře. Ostatně chytrost bude v mnoha ohledech leitmotivem letošního ročníku veletrhu AMPER. My chceme ukázat, že chytré auto neznamená nutně samořiditelný vůz, ale že jde o promyšlenost celého procesu od návrhu modelu až po jeho konstrukci a výbavu,“ uzavírá Kateřina Jouglíčková.

 

 

Více informací:

Kateřina JOUGLÍČKOVÁ
PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
Čestlice, Praha - východ
252 43 Průhonice

Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  Kia_AMPER2018_1.jpg
  (JPG, 554 kB)
   
 • Fotogalerie
  Kia_AMPER2018_2.jpg
  (JPG, 536 kB)
   
 • Fotogalerie
  Kia_AMPER2018_3.jpg
  (JPG, 395 kB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit