Bezdrátové dobíjení pro Kia Soul EV

 

 • Ikonický crossover posloužil při vývoji nové technologie
 • Bezdrátový systém otevírá nové perspektivy elektromobilů
 • Tříletý projekt úspěšně postoupil z fáze vývoje do fáze reálné použitelnosti
 • Systém dokáže zajistit bezdrátové dobíjení vozidel s účinností až 85 procent, a to i v případě nepřesného postavení vozidla

 

Praha, 17. dubna 2018 – Americké společnost HATCI a Mojo Mobility, Inc. (Mojo) právě učinily významný krok na cestě k budoucnosti elektromobilů – společně dokončily tříletý projekt vývoje rychlodobíjecího systému bezdrátového přenosu energie na testovací flotile elektromobilů Kia Soul EV. Projekt realizovaný ve spolupráci s úřadem pro energetickou efektivitu a obnovitelné energie Ministerstva energetiky USA prošlapává cestu k budoucím elektromobilům, které již nebude nutné zapojovat do zásuvky.

 

HATCI společně se specialistou na bezdrátové technologie Mojo vyvinula kompaktní systém bezdrátového dobíjení, schopný v rámci rychlodobíjení dodávat vozidlu výkon přes 10 kW a dosahovat přitom 85% účinnosti přenosu energie mezi rozvodnou sítí a vozidlem. Součástí projektu byla instalace uvedeného systému do pěti vozidel Soul EV a jejich testování za reálných podmínek se zaměřením na odolnost, bezpečnost a jízdní výkony.

 


Systém pomocí elektromagnetického pole přenáší energii mezi dvěma cívkami – vysílací na zemi a přijímací ve spodní části vozidla. Řidič spustí dobíjení jednoduše tím, že zaparkuje vozidlo nad vysílačem; energie se poté předává prostřednictvím induktivní vazby do elektrického zařízení, které pomocí takto získávané energie dobíjí baterii ve vozidle. Účinnost systému je dokonce tak vysoká, že dovoluje určitou nepřesnost v postavení vysílače vůči přijímači, čímž je každodenní používání pro majitele snazší a pohodlnější.

 


Jsme nadšeni z úspěchu tohoto systému a jeho účinnosti,“ uvedl prezident HATCI William Freels. „Chceme vyvinout systém bezdrátového dobíjení využitelný pro reálné potřeby a se snadným používáním z hlediska spotřebitelů. Na této flotile bezdrátových vozidel Soul EV jasně vidíme budoucnost elektromobilů bez zásuvky.“
K nasazení systému bezdrátového dobíjení do sériových vozidel zatím nejsou k dispozici žádné plány, nicméně úspěch tohoto vývojového projektu ukazuje, že podobné systémy by se v budoucích elektromobilech Kia mohly objevit.

 

 

O společnosti HATCI
HATCI Hyundai-Kia America Technical Center, Inc, jedno z šesti center (HMG) zaměřené na výzkum a vývoj, bylo založeno roku 1986 v Ann Arbor v americkém státě Michigan. HATCI je severoamerickou divizí HMG se specializací na design, technologie a konstrukční činnosti. HMG si postupně upevnila pozici jednoho z pěti celosvětově největších výrobců originálních zařízení (OEM) a ruku v ruce s tím se HATCI etablovala v řadě technických oborů a rozšířila své komerční aktivity na poskytování produktů a služeb žádaných zákazníky v Severní Americe.
HATCI se zabývá vývojem nových modelů pro severoamerické aktivity HMG i další globální programy společnosti. Působí přitom ve specializovaných technických střediscích a využívá služeb pracovníků v přidružených podnicích po celých Spojené státech (Alabama, Kalifornie, Georgia a Michigan). Schopnost HATCI úspěšně naplňovat požadavky stále náročnějších spotřebitelů se přímo odvíjí od zasazení HMG podporovat budoucnost amerického automobilového průmyslu. HATCI podporuje robustní filozofii výzkumu a vývoje, opírající se o kreativní a zasvěcené názory všech členů týmu. Tato filozofie je klíčovou součástí severoamerické provozní strategie HMG a tvoří pevné základy špičkového konstrukčního umu a technické vyspělosti.

 


O společnosti Mojo Mobility, Inc. (Mojo)
Mojo je soukromá společnost zaměřená na systémy bezdrátového dobíjení pro mobilní aplikace, od nositelné elektroniky a mobilních telefonů přes tablety a notebooky až po vysoce výkonné elektromobily. Mojo kráčí v čele vývoje technologií bezdrátového dobíjení, které zákazníkům umožňují snadné a intuitivní dobíjení či provozování zařízení v nejrůznějších prostředích. Mojo překonává konkurenty svojí jedinečnou technologií Near Field Power®, nabízející bezkonkurenční parametry v oblasti výkonu, nákladů, uživatelské přívětivosti a účinnosti přenosu energie.

 

 

Více informací:

Kateřina JOUGLÍČKOVÁ
PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
Čestlice, Praha - východ
252 43 Průhonice

Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  Kia Soul EV_1cz.jpg
  (JPG, 1,2 MB)
   
 • Fotogalerie
  Kia Soul EV_2cz.jpg
  (JPG, 627 kB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit