Kia plní emisní normu Euro 6d TEMP

 

 • Kia je připravená na ekologickou budoucnost
 • Od září 2018 musí být všechny nové modely prodávané v Evropské unii certifikované podle testovacího cyklu WLTP a zároveň musí splňovat emisní normu Euro 6c
 • Cílem nového testovacího cyklu WLTP je poskytnout přesnější údaje o emisích a spotřebě vozů v reálném provozu
 • Všechny modely Kia jsou certifikované podle testovacího cyklu WLTP a splňují dokonce přísnější emisní normu Euro 6d TEMP
 • Modely Kia jsou okamžitě dostupné pro zákazníky

 

 

Praha, 17. září 2018 – Mění se způsob testování emisí a spotřeby paliva, důvodem je zastaralost systému NEDC (známého jako nový evropský jízdní cyklus), který byl zavedený v 80. letech minulého století a vycházel spíše z teorie. Od 1. září musí osobní vozy prodávané v Evropské unii splňovat nové hodnoty spotřeby, které se získávají podle testovacího cyklu WLTP. WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) je celosvětově jednotná testovací norma pro určení spotřeby paliva a emisí a jejím cílem je poskytnout přesnější údaje o vozidle, které lépe odrážejí reálné jízdní podmínky.

 

Porovnání NEDC a WLTP - výhody postupu WLTP
Nová laboratorní zkouška má poskytovat přesnější představu o spotřebě paliva a emisích CO2 v osobních automobilech. Zde je stručný přehled výhod testovacího cyklu WLTP:

 • širší spektrum jízdních situací (městský provoz, hlavní silnice, dálnice)
 • delší vzdálenost ujetá během testu
 • realističtější hodnoty venkovní teploty
 • vyšší průměrná a maximální rychlost
 • vyšší průměrný a maximální jízdní výkon
 • dynamičtější a typičtější zrychlování a zpomalování
 • kratší zastávky
 • volitelné výbavy: hodnoty CO2 a spotřeby paliva se udávají pro individuální vozy
 • přísnější podmínky nastavení vozidla a měření
 • poskytuje nejlepší a nejhorší hodnoty, které zohledňují volitelné prvky dostupné pro podobné modely vozidel

 

Všechny modely Kia jsou certifikované podle testovacího cyklu WLTP a splňují emisní normu Euro 6d TEMP
Od září 2018 se změnou testování vozidel vstupuje v platnost emisní norma Euro 6c, která upravuje maximálně povolené objemy, resp. hmotnosti emisí na jeden ujetý kilometr. Od roku 2021 vstoupí v platnost ještě přísnější emisní norma Euro 6d. Euro 6d bude v porovnání s Euro 6c rozšířená o měření emisí v cyklu RDE (Real Driving Emissions). V současnosti je však v platnosti už emisní norma Euro 6d TEMP, která je přípravou na emisní normu Euro 6d. Norma Euro 6d se od 6d TEMP liší v odchylce – odchylka mezi WLTP a RDE může být maximálně 110 %, zatímco u emisní normy Euro 6d už jen 50 %. Přechod mezi Euro 6c a 6d TEMP znamená, že za rok musí výrobci všechny svoje motory upravit. To však samozřejmě není z různých technických důvodů úplně možné a jednoduché.

 


Společnost Kia je odhodlaná prosazovat ekologičtější budoucnost. Od začátku září má všechny nové modely certifikované podle normy WLTP a všechny modely už nyní splňují normu Euro 6d TEMP, čímž je o krok napřed a hrdě deklaruje 5letý plán „Green Goal“ (ekologický cíl), jehož součástí je kromě jiného také rozšíření nabídky úsporných vozidel a neustálý vývoj nových opatření v zájmu ekologičtější jízdy.

 


„Modelová řada Kia je poháněná paletou hnacích ústrojí, která byla navržena a vyvinuta tak, aby nejen plnila, ale překračovala přísné limity stanovené náročnými emisními normami. Všechny naše modely už dnes splňují emisní normu Euro 6d TEMP a jsou okamžitě dostupné k odběru v autorizované dealerské síti Kia. V třetí generaci modelu Ceed byl představen nový 1,6litrový motor „U3“ CRDi (s přímým vstřikováním se společným tlakovým potrubím) využívající technologii selektivní katalytické redukce (SCR) s aktivním řízením emisí, která výrazně snižuje emise. Nový motor tak produkuje méně oxidu uhličitého, pevných částic i oxidů dusíku (NOx) v porovnání s dřívějšími vznětovými motory značky Kia.“ uvedla Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR Manažer společnosti KIA MOTORS CZECH.

 

 

Více informací:

Kateřina VAŇKOVÁ JOUGLÍČKOVÁ

PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Jihlavská 1558/21

140 00 Praha 4


Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.vankova.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  Kia Ceed 1.6 CRDi 6MT_cz_1.jpg
  (JPG, 856 kB)
   
 • Fotogalerie
  Kia_CeedSW_cz_1.jpg
  (JPG, 401 kB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit