Red Dot Awards 2018: vysoké návrhářské standardy Kia opět oceněny

 

  • Kia získala hned tři ceny za design svých modelů Stinger, Stonic a Picanto 
  • Kia Stinger držitelem ocenění ‚Red Dot: Best of the Best‘ (Nejlepší z nejlepších)
  • Nejnovějším trojitým vítězstvím narostl celkový počet ocenění Red Dot pro značku Kia na 21

 

Praha, 18. dubna 2018 – Kia v designové soutěži Red Dot Awards opět triumfovala a získala hned tři prestižní ocenění za design. Ocenění v příslušné kategorii získal nový sedan Stinger s karoserií fastback, kompaktní crossover Stonic i městský model Picanto třetí generace. Mezinárodní porota složená z odborníků na design udělila modelu Stinger titul ‚Best of the Best‘ (Nejlepší z nejlepších) s poukazem na průkopnický design tohoto vozu.

 

Trojí vítězství v soutěžním ročníku 2018 navazuje na předchozí sérii úspěchů automobilky Kia, která od prvního titulu pro model Soul v roce 2009 shromáždila pozoruhodnou sbírku čítající 21 ocenění Red Dot. Nejnovější úspěch navíc následuje po trojici prestižních cen iF Design Award, které Kia získala počátkem letošního roku.

 


„Náš globální návrhářský tým může být na tento nejnovější trojitý triumf právem hrdý. Dokládá to nadšení týmu Kia pro kvalitní a originální design, který opět přesvědčil panel mezinárodních expertů v tomto oboru,“ uvedl Peter Schreyer, prezident a vedoucí návrhář společnosti Kia Motors Corporation. „Zisk již čtvrtého ocenění ‚Red Dot: Best of the Best‘ (Nejlepší z nejlepších) je něčím vskutku mimořádným. Kia Stinger coby moderní interpretace klasického stylu gran turismo je dalším důkazem vysokých návrhářských standardů Kia.“

 


Soutěž Red Dot Awards: přihlášeno přes 6300 produktů z 59 zemí.
Soutěž Red Dot Awards se od svého zahájení v roce 1955 Návrhářským centrem Severního Porýní-Vestfálska postupně etablovala jako jedna z nejprestižnějších designérských soutěží světa. Panel porotců čítá 40 nezávislých zkušených návrhářů, lektorů designu a odborných novinářů z celého světa.

 


Ocenění Red Dot Awards se udělují ve třech kategoriích (Produktový design, Komunikační design a Designová koncepce); z kritérií hodnocených porotou jmenujme míru inovací, formální kvalitu, funkčnost a ekologičnost. Do ročníku 2018 bylo podáno více než 6300 projektů z 59 různých zemí.

 


Oficiální prezentace soutěže Red Dot Awards se uskuteční 9. července 2018 v německém Essenu v prostorách divadla Aalto Theater od architekta Alvara Aalta.

 

 

Více informací:

Kateřina JOUGLÍČKOVÁ
PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
Čestlice, Praha - východ
252 43 Průhonice

Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

  • Fotogalerie
    Kia Stinger, Red Dot Award_cz.jpg
    (JPG, 235 kB)
     

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit