KIA Soul EV obsadila třetí místo v závodě Česká Trophy v ECO Rally v Českém Krumlově

 

 • Závod proběhl v rámci 7. Czech New Energies Rallye 2018
 • Posádka elektrovozu KIA Soul se prosadila v nabité konkurenci 32 posádek
 • Celkem 191 km měřených úseků a 74 kontrolních bodů ve dvoudenní rallye pravidelnosti zvládla posádka Soulu EV s odchylkou pouhých 229,5 sekundy
 • Pouhých 5 sekund chybělo do třetího místa v rámci mezinárodního závodu FIA E‑Rally Regularity Cup

 

Praha, 21. května 2018 – Společnost KIA MOTORS CZECH slaví třetí místo v rámci závodu České Trophy v ECO Rally, který proběhl ve dne 18. a 19. května v rámci sedmého ročníku závodu vozů na alternativní paliva Czech New Energies Rallye 2018. Ta měla již tradičně podobu rallye pravidelnosti, ve které jde o co nejpřesnější dodržování předepsané průměrné rychlosti. Na posádky čekalo v rámci dvoudenního závodu 191 kilometrů měřených rychlostních zkoušek, na nichž se ukrývalo 74 tajných měřicích bodů. Posádka modelu KIA Soul EV s prodlouženým dojezdem 250 km ve složení Radek Pecák a Daniel Pecák se na 74 tajných kontrolách odchýlila od ideálního času v součtu o pouhých 229,5 sekundy.

 

Náročnost závodu zvyšovala skutečnost, že probíhal za běžného provozu a posádky se tak musely vypořádat s neočekávanými vlivy. „Dodržovat přesnou průměrnou rychlost byla v některých situacích velká výzva. Na úzkých silničkách jsme například v rámci měřené rychlostní zkoušky dvakrát narazili na traktor s vlekem, který bylo velmi obtížné předjet. Museli jsme však nalézt způsob, jak se s nečekanou situací vypořádat co nejrychleji,“ vysvětluje Radek Pecák.

 


Úspěch posádky vozu KIA Soul EV dokresluje i fakt, že do poslední chvíle bojovala o stupně vítězů také v prestižním závodě Mezinárodní automobilové federace FIA E-Rally Regularity Cup. Ten byl určen pro čistě elektrické vozy a zúčastnilo se ho 22 posádek z České republiky i zahraničí včetně posádky úřadujících mistrů světa Artura Prusaka a Guida Guerriniho. Radkovi a Danielovi Pecákovým utekl úspěch v rámci mezinárodního závodu o pouhých 5 sekund, což je v rámci 191 měřených kilometrů téměř nepostřehnutelný rozdíl. „Média před závodem skloňovala především zvučná zahraniční jména, ale Radek s Danielem ukázali, že jsou zkušení matadoři a že je potřeba s nimi počítat i na mezinárodní úrovni,“ sdělila Kateřina Jouglíčková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH.

 


Poznámka pro redaktory:

Soul EV je první celosvětově prodávaný elektromobil značky Kia. Zahájení prodeje v České republice odstartovalo v září roku 2014 a roku 2017 přišla modernizace modelu. Soul EV nově nabízí vyšší kapacitu akumulátorového modulu a prodloužený dojezd o 18 % na celkových 250 km. Modernizovaná Kia Soul EV používá vylepšený akumulátorový modul typu Li-Ion (lithium-polymerový) o vyšší hustotě energie a s vyšší kapacitou. Počet samostatných akumulátorových článků narostl ze 192 na 200 a zároveň došlo k optimalizaci směsi elektrolytů. Napětí celého modulu činí 375 V při současné zvýšené energetické kapacitě 30 kWh. Elektronická jednotka řízení energie (EPCU) akumulátorového modulu kromě toho používá upravený nízkonapěťový DC/DC měnič kvůli hospodárnější konverzi energie z akumulátorových článků. Modernizovaný akumulátorový modul je umístěn pod zadní lavici tak, aby výrazněji nezasahoval do prostoru kabiny tohoto elektromobilu.

 

 

Více informací:

Kateřina JOUGLÍČKOVÁ
PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
Čestlice, Praha - východ
252 43 Průhonice

Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  KIA_SoulEV_NewEnergiesRallye2018-CeskyKrumlov_1.jpg
  (JPG, 800 kB)
   
 • Fotogalerie
  KIA_SoulEV_NewEnergiesRallye2018-CeskyKrumlov_2.jpg
  (JPG, 803 kB)
   
 • Fotogalerie
  KIA_SoulEV_NewEnergiesRallye2018-CeskyKrumlov_3.jpg
  (JPG, 655 kB)
   
 • Fotogalerie
  KIA_SoulEV_NewEnergiesRallye2018-CeskyKrumlov_4.jpg
  (JPG, 725 kB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit