Prestižní ocenění za bezpečnost „TOP SAFETY PICK PLUS“ pro Kia Niro HEV

 


  • Niro HEV ohodnoceno institutem IIHS ve všech šesti testech bezpečnosti v případě kolize, včetně nového čelního střetu s malým přesahem na straně předního spolujezdce
  • Celkový počet modelů Kia s ohodnocením Top Safety Pick 2018 a Top Safety Pick Plus 2018 se zvýšil na devět

 

Praha, 28. června 2018 – Americký Pojišťovací institut pro bezpečnost silničního provozu (IIHS) udělil hybridnímu modelu Kia Niro HEV nejvyšší možné ohodnocení za bezpečnost „Top Safety Pick Plus“ (TSP+), které se vztahuje na výbavu s volitelným systémem prediktivního varování před čelní srážkou (FCWS), nezávislým systémem nouzového brzdění (AEB) a světlomety (HID).

 

Ziskem hodnocení TSP+ pro Niro HEV se celkový počet vozidel Kia s ohodnocením Top Safety Pick 2018 a Top Safety Pick Plus 2018 zvýšil na devět.

 


Parametry testování IIHS požadují, aby vozidlo aspirující na výsledek TSP+ získalo ohodnocení „Good“ (dobrý) ve všech šesti testech bezpečnosti v případě kolize – čelní střet s malým přesahem na straně řidiče, čelní střet se středním přesahem, boční náraz, pevnost konstrukce střechy a funkčnost hlavových opěrek – a dále ohodnocení „Good“ (dobrý) nebo „Acceptable“ (přijatelný) v testu čelního střetu s malým přesahem na straně předního spolujezdce, resp. ohodnocení „Advanced“ (pokročilý) nebo „Superior“ (vynikající) za schopnosti předcházet čelnímu střetu a ohodnocení „Good“ (dobrý) v testu světlometů.

 


K udělení výsledku TSP musí vozidlo získat ohodnocení „Good“ (dobrý) v pěti testech bezpečnosti v případě kolize – čelní střet s malým přesahem na straně řidiče, čelní střet se středním přesahem, boční náraz, pevnost konstrukce střechy a funkčnost hlavových opěrek. Vozidlo musí zároveň získat ohodnocení „Advanced“ (pokročilý) nebo „Superior“ (vynikající) za schopnosti předcházet čelnímu střetu a ohodnocení „Acceptable“ (přijatelný) nebo „Good“ (dobrý) v testu světlometů.

Více informací:

Kateřina JOUGLÍČKOVÁ
PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
Čestlice, Praha - východ
252 43 Průhonice

Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

  • Fotogalerie
    Niro HEV_Safety_TSP_IIHS_cz.jpg
    (JPG, 874 kB)
     

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit