Kia Motors se vydá na historicky první ‚Trofejní turné‘ Evropské ligy UEFA

 

 • Trofejní turné Evropské ligy UEFA s označením ‚Driven by Kia‘ navštíví osm měst s cílem nashromáždit co nejvíce dárcovských kopaček pro syrské uprchlíky v Jordánsku

 

 

Praha, 1. března 2019 – Společnost Kia Motors a organizace UEFA uvádějí historicky první Trofejní turné Evropské ligy UEFA s označením ‚Driven by Kia‘. V rámci turné budou moci fotbaloví fanoušci z celé Evropy spatřit kultovní trofej Evropské ligy UEFA na počátku rozhodující fáze soutěže 2018/19.

 

Během celého trofejního turné Evropské ligy UEFA budou moci fanoušci a hráči všech věkových skupin darovat své použité nebo nepotřebné kopačky. V partnerské spolupráci s Dětskou nadací UEFA pak budou nashromážděné boty přepraveny do uprchlického tábora v jordánském Zaatari, kde je převezmou syrští uprchlíci různého věku.

 

Navíc každý z fanoušků, který věnuje pár kopaček, získá příležitost vyhrát vstupenky na finále Evropské ligy UEFA či jednu z dalších cen. Boty je možné darovat v kterékoli etapě trofejního turné Evropské ligy UEFA, stejně tak jako u vybraných prodejců vozů Kia v každé ze zúčastněných zemí.

 

„Viděl jsem na vlastní oči, jak moc fotbal znamená pro děti i dospělé pobývající v uprchlickém táboře Zaatari,“ komentoval prezident UEFA Aleksander Čeferin, jenž v posledních dvou letech uvedenou lokalitu v severním Jordánsku dvakrát navštívil.

 

„Nadace UEFA pomohla pro uprchlíky zajistit hřiště, ale ukázalo se, že jim chybí kopačky. Proto vyzývám každého, kdo by u sebe našel pár vhodných a již nepoužívaných kopaček, aby je daroval, a přispěl tak k dobré věci.“

 

Trofejní turné Evropské ligy UEFA s označením ‚Driven by Kia‘ oficiálně začíná 5. března na mezinárodním ženevském autosalonu a končí 12. května před finále Evropské ligy UEFA v ázerbájdžánském Baku.

 

Turné navštíví Ženevu, Seville, Berlín, Londýn, Milán, Moskvu, Paříž a Baku, kde si fanoušci budou moci zblízka prohlédnout trofej Evropské ligy UEFA a setkat se s legendami fotbalu na nejrůznějších zatím neurčených místech v centrech měst, místních zájmových klubech a školách.

 

Účast již závazně přislíbila řada někdejších fotbalových hvězd, jako je např. Deco, Lothar Matthäus Eiður Guðjohnsen, přičemž další jména budou oznámena v příštích týdnech.

 

„Trofejní turné Evropské ligy UEFA umožní fanouškům z celého kontinentu spatřit kultovní trofej a setkat se s vybranými významnými osobnostmi fotbalu, které této soutěži dodávaly lesk,“ komentoval Guy-Laurent Epstein, marketingový ředitel UEFA Events SA.

 

„Nesmírně nás těší nadšení ze strany Kia, zejména pak jejich snaha pokusit se oslovit fanoušky napříč celou Evropou a ochota dát něco zpět těm, kteří by se rádi do této nádherné hry zapojili, ale postrádají k tomu nezbytné vybavení.“

 

Kia má čest realizovat toto úvodní turné, které se zastaví v osmi velkých evropských městech. Během zastávek proběhnou i návštěvy ve školách vedle akcí v centrech měst, kde se bude prezentovat trofej a vystoupí ambasadoři UEFA.

 

Jsme nadšeni, že můžeme spustit trofejní turné Evropské ligy UEFA 2019 ‚Driven by Kia‘ v partnerské spolupráci s organizací UEFA,“ uvedl Hong-Won Čo, starší viceprezident a vedoucí marketingu společnosti Kia Motors Corporation.

 

„Turné umožní fotbalovým fanouškům všech věkových skupin spatřit zblízka slavnou trofej, ale kromě toho díky jejich darům budeme moci pozitivně přispět ke kvalitě života mladých uprchlíků, kteří s námi sdílejí vášeň pro tuto nádhernou hru. Jménem Kia bych rád předem poděkoval všem, kteří tuto kampaň podpoří a pomohou nám formou darování kopaček.“

 

Harmonogram Trofejního turné ‚Driven by Kia‘ Evropské ligy UEFA:

 • Ženeva – 5. - 17. března
 • Seville – 22. - 23. března
 • Berlín – 29. - 30. března
 • Londýn – 5. - 6. dubna
 • Milán – 12. dubna
 • Moskva – 20. - 21. dubna
 • Paříž – 10. května
 • Baku – 17. května

 

 

Více informací:

Kateřina VAŇKOVÁ JOUGLÍČKOVÁ

PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Jihlavská 1558/21

140 00 Praha 4


Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.vankova.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

 • Fotogalerie
  KIA_Trophy_Tour_Logo_cz1.jpg
  (JPG, 462 kB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit