Kia XCeed představí zcela nový digitální přístrojový štít

 

  • Nový plně digitální přístrojový štít ‚Supervision‘ o úhlopříčce 12,3" se představí s uvedením nového městského crossoveru Kia XCeed
  • Propracovaná grafika a možnost budoucího nasazení v dalších modelech

 

Praha, 11. června 2019 – Pro nový městský crossover Kia XCeed bude v rámci značky Kia poprvé k dispozici plně digitální přístrojový štít Supervision o velikosti 12,3". Tento prvek výbavy se objeví ještě v tomto roce společně s uvedením modelu na evropských trzích. Vysoce moderní Kia XCeed, jejíž úplné odhalení je naplánováno na 26. června 2019, bude při uvedení do prodeje jedním z technologicky nejvyspělejších kompaktních vozů na trhu.

 

Komentuje Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe: „Náš nový digitální přístrojový štít Supervision je jedním z mnoha nových technologií nabízených na přání pro model Kia XCeed. Tento prvek se chlubí širokou škálou funkcí, zejména ve vyšších stupních výbavy, a bude důležitý pro srozumitelné a decentní informování řidiče o všem podstatném. Do budoucna bude displej přizpůsoben i pro další modely Kia v souladu s naší snahou hledat nové způsoby zobrazování užitečných a důležitých informací na cestách.“

 

Nový displej s vysokým rozlišením a vynikající čitelností
Nový přístrojový štít Supervision o velikosti 12,3" pro model Kia XCeed byl navržen tak, aby zajistil co nejsrozumitelnější předávání informací. Digitální štít o vysokém rozlišení 1920x720 obrazových bodů nahrazuje dnešní tradiční rychloměr a otáčkoměr v osobních vozech značky. Jednolitý displej obsahuje zcela ostré digitální kruhové ukazatele rychloměru a otáčkoměru; díky vysokému obnovovacímu kmitočtu displeje jsou zaručeny hladké a rychlé reakce na všechny pokyny od řidiče.

 

Mezi dvojicí kruhových ukazatelů se nachází multifunkční displej ovládaný pomocí spínačů na volantu. V této části displeje může řidič ve svém zorném poli snadno sledovat pokyny navigace, stejně tak jako informace audio systému, informace o voláních a kontaktech nebo detailní informace o trase. Sem patří i hodnoty aktuální a průměrné spotřeby paliva. Dále je systém schopen zobrazovat upozornění diagnostiky vozidla; rozevírací oznámení mohou být provázána s různými systémy aktivní bezpečnosti a technologiemi na podporu řízení i dopravními informacemi v reálném čase nebo navigací. Centrální multifunkční displej rovněž zobrazuje pokyny systému rozpoznávání únavy řidiče, jenž doporučuje přestávku v řízení pokaždé, když zaznamená příznaky únavy řidiče.

 

Když majitel vůz zaparkuje a vypne motor, na novém sdruženém displeji se dále přehraje krátká animace vozidla v pohybu společně se shrnutím jízdy. Součástí shrnutí je doba jízdy a ujetá vzdálenost, průměrná spotřeba paliva a odhadovaný zbývající dojezd v závislosti na obsahu palivové nádrže.

 

Nový přístrojový štít Supervision se pro nový model Kia XCeed bude nabízet jako prvek výbavy na přání (v závislosti na konkrétním trhu a specifikaci vozidla). Nahrazuje fyzické kruhové ukazatele a monochromatický LCD displej 3,8", resp. barevný TFT LCD displej 4,2" pro toto vozidlo v odlišné specifikaci výbavy.

 

Grafika voliče jízdních režimů
Některá provedení vozů z modelové řady Kia XCeed se budou (podobně jako jiné modely z rodiny Ceed) nabízet s voličem jízdních režimů Drive Mode Select. Řidič si tak bude moci upravit parametry jízdního chování a výkonu vozidla v souladu s konkrétními jízdními podmínkami: v režimech Normal a Sport se používá odlišné nastavení pro řízení, převodovku a odezvu škrticí klapky.

 

Zvolenému režimu se přizpůsobuje i nový digitální přístrojový štít Supervision se specifickou grafikou pro každý režim. Přístrojový štít po přepnutí na jiný jízdní režim zobrazuje podrobnější informace týkající se příslušného režimu. V režimu Normal se zobrazuje aktuální spotřeba paliva, klasické kruhové ukazatele tachometru i otáčkoměru a další informace palubního počítače. Po přepnutí do režimu Sport zajistí systém výraznější zobrazování aktuální rychlosti jízdy i otáček motoru, kdy pro tento účel použije větší a čitelnější způsob prezentace. V režimu Sport jsou méně podstatné informace skryty, aby se zbytečně neodváděla pozornost řidiče.

 

Digitální přístrojové desky budoucnosti
Při vývoji digitálního přístrojového štítu ověřuje Kia využitelnost svých palubních technologií v kontextu budoucího technického vývoje. Digitální sdružené přístroje představují klíčový způsob zprostředkování dat a informací z nejrůznějších zdrojů. Díky novému systému bude Kia plně připravena do svých palubních displejů začlenit i budoucí nejmodernější bezpečnostní technologie a technologie hnacích ústrojí.

 

Displej je například díky své kvalitní grafice ideálním místem k zobrazování působivých informací o elektrifikovaných pohonech, které se nasazují do stále vyššího počtu vozů Kia. Digitální přístrojový štít po dalších úpravách v budoucnu dokáže zobrazovat ukazatele spotřeby paliva, jízdní režim a informace palubního počítače, nebo dokonce toky energií mezi bateriemi a elektromotory. Digitální displej také zajistí jedinečné optické propojení s jízdním režimem Eco u některých modelů. Nový přístrojový štít Supervision se v budoucnu objeví v dalších vozech Kia s částečně hybridním, hybridním, plug-in hybridním nebo čistě elektrickým pohonem.

 

 

Více informací:

Kateřina VAŇKOVÁ JOUGLÍČKOVÁ

PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Jihlavská 1558/21

140 00 Praha 4


Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.vankova.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Fotogalerie

Editovat Album 

  • Fotogalerie
    Kia_XCeed_Supervision_foto.jpg
    (JPG, 1,3 MB)
     

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit