Zaměstnanci KIA MOTORS CZECH pomohli v rámci dobrovolnické akce ve štěrboholském Klokánku

 

 • Kia podporuje CSR aktivity už více než 10 let, kdy zahájila spolupráci s Nadací Naše dítě
 • Výmalby 5 pokojů o výměře přes 125 m2 se zúčastnilo 10 zaměstnanců společnosti
 • Dobrovolnictví je nedílnou součástí společenské odpovědnosti značky Kia

 

Praha, 23. května 2019 – Zaměstnanci společnosti KIA MOTORS CZECH se v rámci dobročinných aktivit pořádaných u příležitosti oslav desetiletého partnerství s Nadací Naše dítě aktivně zapojili do výmalby bytové jednotky v Klokánku v pražských Štěrboholech, který je spravovaný Fondem ohrožených dětí. V úterý 21. května opustilo deset zaměstnanců společnosti své běžné pracovní a manažerské úkoly, aby přispěli k přípravě azylového domu pro opuštěné a týrané děti na Den otevřených dveří, který Klokánek-Štěrboholy pořádá v pátek 31. května.

 

Válečky, špachtle, sádra, barvy, štafle, rukavice a pracovní oblečení si obléklo celkem 10 dobrovolníků napříč pěti odděleními z celé firmy. Cílem naší pomoci byl azylový dům pro opuštěné, týrané či jinak znevýhodněné děti, které v Klokánku zůstávají do doby, než se mohou vrátit do svých rodin, či než je jim nalezena rodina nová. Celkem bylo nutné vymalovat 5 místností o celkové plošné velikosti 125 m2,“ popisuje zapojení zaměstnanců Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR manažerka společnosti KIA MOTORS CZECH.

 

Společnost se letos kromě pravidelné finanční podpory dětí v rámci oslav desetiletého jubilea zapojuje i do aktivní pomoci neziskovým organizacím, které se o postižené děti starají. První organizovanou akcí byla odborná beseda s neziskovými organizacemi a vybranými hosty s cílem zvýšit povědomí a porozumění autismu. Další setkání odborníků proběhne na podzim tohoto roku u příležitosti mezinárodního dne mozkové obrny. Kromě pořádání odborných besed se zaměstnanci českého zastoupení značky Kia aktivně zapojí do dobročinných aktivit na půdě neziskových organizací, které o pomoc projevily zájem.
Poznámky pro redaktory (ky):

 

O FOD Klokánek Štěrboholy: Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí s nepřetržitým provozem, který je alternativou k systému ústavní výchovy poskytující dětem rodinnou péči. Péče je dětem poskytována na nezbytně nutnou dobu, a to dokud se nemohou vrátit zpět do své vlastní rodiny, či do doby, než je jim nalezen nový náhradní domov. Štěrboholský Klokánek disponuje 7 bytovými jednotkami s kapacitou až pro 28 dětí.

 

O spolupráci s Nadací Naše dítě: Kia a Nadace Naše dítě v březnu oslavily jubilejních 10 let vzájemné spolupráce. Společně se od roku 2009 věnují podpoře konkrétních rodin se zdravotně postiženými či znevýhodněnými dětmi. V roce 2014 spustily program „Já a Kia pomáháme dětem“, v rámci kterého automobilka věnuje poměrnou částku z každého nově prodaného vozu na pomoc handicapovaným dětem. Od roku 2017 se podpora automobilky zaměřuje na děti s poruchami autistického spektra a dětskou mozkovou obrnou a také jednotlivé organizace, které o tyto děti v Česku pečují. Během uplynulých deseti let pomohla Kia ve spolupráci s nadací více než 80 rodinám a organizacím celkovou částkou 2 405 550 korun.

 

Více informací:

Kateřina VAŇKOVÁ JOUGLÍČKOVÁ

PR Manager

KIA MOTORS CZECH s.r.o.
Jihlavská 1558/21

140 00 Praha 4


Tel.: +420 267 188 434
E-Mail: k.vankova.jouglickova@kia.cz
www.kia.cz
www.kia-exPress.cz

 
TiskZmensitZvetsit

Facebook

Editovat Album 

 • Facebook
  KIA_Klokanek,Sterboholy_pokoje_vymalba_125m2_foto1.jpg
  (JPG, 818 kB)
   
 • Facebook
  KIA_Klokanek,Sterboholy_pokoje_vymalba_125m2_foto2.jpg
  (JPG, 304 kB)
   
 • Facebook
  KIA_Klokanek,Sterboholy_pokoje_vymalba_125m2_foto3.jpg
  (JPG, 464 kB)
   

Informace

Kateřina Jouglíčková, KIA MOTORS CZECH s.r.o.
  Kateřina Vaňková Jouglíčková
  PR Manager

  KIA MOTORS CZECH s.r.o.
   Jihlavská 1558/21,
140 00 Praha 4

 

  Tel: +420 267 188 434
    Email: k.vankova.jouglickova@kia.cz
 
 

 
TiskZmensitZvetsit