KIA je oficiálním dopravcem projektu Nejúspěšnější sportovec roku

Stáhnout PDF Stáhnout DOC

Společnost KIA MOTORS CZECH se letos poprvé stává oficiálním dopravcem projektu Nejúspěšnější sportovec roku. Každoročně konané anketě, jež oceňuje sportovce napříč Českou republikou, zapůjčí KIA po celou dobu konání zcela nové SUV Kia Sportage. Další formy podpory pak chystá pro slavnostní galavečery, které se uskuteční celkem ve 30 regionech republiky.

Cílem ankety je podpořit tuzemské sportovce, kteří reprezentují města, regiony i celou Českou republiku na domácí i mezinárodní úrovni. Ve vyhlašovaných kategoriích získávají ocenění nejen vrcholoví sportovci, ale i junioři, trenéři, kluby a jejich funkcionáři. Každoročně také uvádí tuzemské sportovní legendy do síně slávy.

Akce Nejúspěšnější sportovec roku má v Česku mnohaletou tradici a jedno důležité specifikum. Nesoustředí se totiž výhradně na jeden velký galavečer ­– první kola probíhají ve 30 různých regionech po celé zemi. Od 7. ledna do konce března 2020 tak budou v rámci bohatého doprovodného programu oceněni sportovci ze všech regionů v republice.

„Jsme velice rádi, že můžeme prostřednictvím projektu Nejúspěšnější sportovec roku podpořit skvělé tuzemské sportovce a přispět tak k bohaté tradici českého sportu. Sport má ve filozofii naší značky nezastupitelnou roli a chceme, aby se to odráželo nejen v našich produktech, ale také dalších aktivitách,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH.

V anketě Nejúspěšnější sportovec roku pro letošní rok vznikne zcela nová kategorie Skokan roku. Vítěz této kategorie si v každém z regionů odnese cenu Sportage Trophy, kterou bude předávat místní zástupce značky Kia. Autorizovaní dealeři tak budou moci nejen ocenit významné sportovní výkony ve svém regionu, ale také zprostředkovat návštěvníkům přímý kontakt s vozy KIA.

Jsme hrdí, že jedna z udělovaných cen ponese jméno našeho modelu. Nově udělovaná Sportage Trophy bude patřit těm sportovcům, kteří v daném roce dosáhnou mimořádného zlepšení nebo výkonu. Tato kategorie totiž dokonale naplňuje naši filozofii vyjádřenou v mottu The Power to Surprise,“ upřesňuje Arnošt Barna.

„Za tuto spolupráci jsem nesmírně rád. Dlouhodobě vnímám spojení automobilky KIA s vrcholovým sportem, zejména s tenisem na úrovni grandslamů. Zároveň se i samotná značka viditelně dere do popředí a hledá cesty na vrchol. To koresponduje se snahou mladých sportovců přetavit svůj talent třeba v olympijské medaile, tak jako se to povedlo největším hvězdám v historii naší ankety, Martině Sáblíkové, Barboře Špotákové, Evě Samkové nebo Ester Ledecké,“ říká Radek Šilhan, hlavní organizátor projektu Nejúspěšnější sportovec roku.

Akce je otevřená široké veřejnosti. Už nyní je možné nominovat sportovce buď prostřednictvím klubu, který reprezentují, nebo kontaktovat Okresní organizaci České unie sportu a sdělit jim svůj návrh. Lidé mohou vybírat své favority v řadě kategorií, od juniorů až po veterány.

První z galavečerů Nejúspěšnější sportovec roku se odehraje již 10. ledna ve Slaném a další budou probíhat až do konce března 2020, kdy celá anketa vyvrcholí závěrečným galavečerem 31. března v Hradci Králové. Své favority bude možné podpořit také prostřednictvím online hlasování. Podrobnější informace i aktuální dění získáte na oficiálním webu akce http://www.nejuspesnejsisportovecroku.cz/.

Společnost KIA ve sport věří, a proto ho dlouhodobě podporuje na lokální, národní i celosvětové úrovni. Již od roku 2004 spolupracuje se španělským tenistou Rafaelem Nadalem a od roku 2002 je hlavním sponzorem tenisového Australian Open. KIA je zároveň partnerem fotbalové organizace FIFA a oficiálním partnerem Evropské ligy UEFA.