Double pro Kia Ceed - finalista anket Auto roku 2019 v ČR a EU

Kia Ceed boduje v anketě Auto roku 2019 v České republice i v Evropě

  • Evropská média zařadila model Ceed mezi 7 nejlepších automobilových novinek letošního roku, česká média mezi 5 nejlepších novinek na tuzemském trhu
  • Po 11 letech jde o druhou účast modelu Ceed ve finále obou prestižních anket
  • Po loňském úspěchu modelu Stinger jde o druhou účast značky Kia ve finále obou anket v řadě
  • Na vývoji čistě evropského modelu Ceed se podílely nejvýznamnější osobnosti evropského automobilového světa

Společnost KIA MOTORS CZECH s radostí představuje úspěchy modelu Kia Ceed v prestižních anketách o české a evropské Auto roku 2019. Model Ceed, jehož třetí generaci uvedla Kia na český a evropský trh v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku, po postupu do nejužšího finále v anketě o Auto roku 2019 v České republice postoupil do finále také v anketě o evropské Auto roku 2019 (Car of the Year - COTY). V 11leté historii modelu Ceed jde přitom již o druhou finálovou účast v obou zmíněných anketách. První úspěchy začal Ceed sbírat hned po svém uvedení na evropské trhy. V roce 2008 se stal vůbec prvním modelem značky KIA, který postoupil do finále ankety o evropské Auto roku a také prvním modelem značky KIA, který se stal Autem roku v České republice.

České republice letos uspěla Kia Ceed v konkurenci 23 automobilových novinek, z nichž 35 tuzemských motoristických novinářů poslalo do nejužšího finále pět modelů. V anketě o evropské Auto roku 2019 uspěl Ceed v tvrdé konkurenci 38 modelů. Do finále postoupilo celkem 7 automobilových novinek letošního roku, a to na základě doporučení poroty složené z 58 evropských motoristických novinářů.

„Ceed je pro nás dlouhodobě klíčovým modelem. Jde o první ryze evropský model, který odstartoval zásadní proměnu image značky KIA na evropských trzích a v České republice a v ČR je také jednoznačně nejoblíbenějším modelem značky KIA. Na vývoji třetí generace se podílely největší kapacity evropského automobilismu, ať již jde o design či konstrukci a ladění jízdních vlastností. Jsme velmi rádi, že jejich zkušenosti a invence se projevily i v úspěchu modelu v obou prestižních anketách o Auto roku 2019 v České republice i Evropě.“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH.

 

Značka KIA s modelem Ceed navazuje na úspěchy svých modelů z předešlých let. Kia Niro se stala před dvěma lety Ekologickým autem roku 2017 v České republice a model Kia Stinger postoupil v loňském roce do finále v anketě o české i evropské auto roku 2018. V obou případech nakonec Stinger v celkovém hodnocení obsadil čtvrté místo. V rámci ankety Auto roku 2018 v České republice potom model Stinger jednoznačně zvítězil v hlasování veřejnosti v kategorii Velký vůz.

Za úspěchem obou modelů přitom stojí tytéž významné osobnosti evropského automobilismu. Design modelu Ceed i modelu Stinger mělo na starosti návrhářské a vývojové centrum R&D Kia v německém Frankfurtu pod vedením evropského šéfdesignéra značky KIA Gregory GuillaumaPetera Schreyera. Na technické ztvárnění a perfektní odladění jízdních vlastností v obou případech osobně dohlížel Albert Biermann, autor řady ikonických evropských modelů oceňovaných pro perfektní zážitek z jízdy.

Slavnostní vyhlášení ankety Auto roku 2019 v České republice proběhne 8. ledna 2019 v Praze, zatímco evropské Auto roku 2019 bude vyhlášeno 4. března 2019 na autosalonu v Ženevě.