Kia dominovala v 9. Czech New Energies Rallye

Stáhnout PDF Stáhnout DOC
  • Tým Kia Czech kraloval v obou vyhlášených soutěžích, mezinárodně zastoupené FIA e-Rally Regularity Cup i české ÚAMK Česká trofej v ECO rallye pravidelnosti
  • Celková sbírka týmu Kia Czech čítá 5 trofejí (3 zlaté vč. Poháru konstruktérů a 2 stříbrné)

Z letošního podniku 9. Czech New Energies Rallye konaném v termínu 21. a 22. května 2021 v Českém Krumlově, si tým Kia Czech odváží celkem 5 cenných trofejí. Posádka Michal Žďárský a Jakub Nábělek s modelem Kia e-Niro získali dvě zlaté trofeje v prestižních soutěžích FIA e-Rally Regularity Cup a ÚAMK Česká trofej v ECO rallye pravidelnosti. Pro stříbro si v obou výše zmíněných soutěžích pak dojela posádka Vojtěch Formánek a Pavel Huňáček s vozem Kia e-Soul. Značka Kia si také připsala prvenství v Poháru konstruktérů.

Zkušená posádka Michal Žďárský s navigátorem Jakubem Nábělkem ve voze Kia e-Niro se startovním číslem 2 zaznamenali na 9. Czech New Energies Rallye elitní výsledek. Zvítězili jak v ÚAMK Česká trofej v ECO rallye pravidelnosti, tak i v přísně hodnocené FIA e-Rally Regularity Cup, ve které soupeřili jak s domácí tak i světovou konkurencí. Na start letošního ročníku českokrumlovské rallye zavítalo na 31 soutěžních posádek s alternativními pohony, přičemž 27 z nich bylo s čistě elektrickými vozy. „V poháru pod záštitou FIA zhruba polovinu výsledku tvoří spotřeba v průběhu celé soutěže, kterou jsme s naším vozem Kia e-Niro s průměrnou spotřebou 13 kWh/100 km taktéž ovládli,“ komentuje prvenství i v samostatně hodnoceném testu Energy Performance Index jezdec Michal Žďárský. Řidičské schopnosti zlaté posádky jihočeské rallye dokládá i fakt, že ani jednou za celou dvoudenní soutěž o délce 378 km se v měřených testech pravidelnosti (RS) neumístili hůře než na třetím místě, přičemž ve druhém dni jihočeské rallye vyhráli 5 z 6 RS. Na 206 tajných kontrolách se zlatá posádka odchýlila od ideálního času s průměrnou odchylkou pouhé 0,69 sekundy.

Také druhá posádka se startovním číslem 6 ve voze Kia e-Soul, Vojtěch Formánek a Pavel Huňáček, zajela excelentní výsledek. V mezinárodním poháru FIA e-Rally Regularity Cup skončili druzí, stříbrní dojeli i v české ÚAMK Česká trofej v ECO rallye pravidelnosti.

V hodnocení Energy Performance Index pod záštitou FIA tak dojeli s průměrnou spotřebou 13,45 kWh/100 km. Současně tým Kia Czech získal cenné 1. místo i v Poháru konstruktérů ze sedmi přihlášených výrobců.

Třetí posádka týmu Kia Czech se startovním číslem 27, kterou tvořili Václav Nývlt a Barbora Nývltová se soutěžním vozem e-Niro se umístili na 23. místě v rámci poháru FIA a 25. místě v soutěži pravidelnosti.

Značka Kia se připravuje na start dalších letošních soutěží. Plánuje se zúčastnit dvou závodů pro alternativní pohony 4. Green Rally Tatry na Slovensku pořádaný v termínu 28. - 30. května a 4. ročníku ECO Energy Rally Bohemia, který se uskuteční 8. – 11. července. Oba závody jsou součástí Československého poháru.