Kia prolomila hranici 9 tisíc prodaných vozů za rok v ČR

Stáhnout PDF Stáhnout DOC

 Nejúspěšnější rok v historii prodejů značky Kia v ČR, prolomila hranici 9 tisíc prodaných vozů

  •  Kia v roce 2017 prodala v ČR rekordních 9 231 vozů
  • S tržním podílem 3,4 % je Kia stabilně 7. nejprodávanější značkou v ČR
  • V roce 2017 uvedla Kia na český trh 7 nových či modernizovaných modelů, včetně nové vlajkové lodi, fastbacku Kia Stinger

Společnost KIA MOTORS CZECH prodala v České republice v roce 2017 9 231 vozů, o 293 více než v roce 2016, a poprvé v historii značky překonala na českém trhu hranici 9 tisíc vozů. Kia si tak s tržním podílem 3,4 % udržela na českém trhu 7. příčku a dokázala tak, že její pozice na českém trhu je dlouhodobě stabilní a že růst značky je stálý a organický.

„Rok 2017 byl pro značku KIA přelomový nejen v České republice, ale také ve světě. Byl to rok produktové ofenzivy, která nám v následujících letech umožní další organický růst. Zároveň šlo o rok, kdy jsme učinili velký krok k zásadní změně image značky KIA. S modelem Stinger jsme názorně ukázali, že Kia vyrábí vozy, které snesou srovnání s tou nejsilnější konkurencí,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH s tím, že na vývoji vozů Kia se nyní podílejí nejvýznamnější autority evropského automobilového průmyslu.

Automobilka Kia uvedla v uplynulém roce na český trh celkem 7 nových či modernizovaných modelů. Šlo o třetí generaci modelu Picanto a jeho následnou verzi X-Line inspirovanou crossovery a SUV značky KIA, nebo o již čtvrtou generaci oblíbeného modelu Rio. Kia představila také zcela nový model Stonic spadající do dynamicky rostoucího segmentu B-SUV, nebo crossover Kia Niro PHEV, jehož hybridní verze uvedená na konci roku 2016 se stala Ekologickým autem roku 2017 v ČR a zároveň byla zapsaná do České knihy rekordů jako Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR. Ve vyšších segmentech potom Kia představila plug-in hybridní verzi modelu Kia Optima Sportswagon a především svoji novou vlajkovou loď, fastback Kia Stinger, jehož ambicí je definitivně změnit vnímání značky mezi širokou veřejností.

K rekordním prodejům značky Kia na českém trhu nejvýrazněji přispěl model Kia cee’d, jehož se prodalo 3 819 kusů. Dále potom oblíbené SUV Kia Sportage s 2 038 prodanými vozy a model Kia Rio, jehož prodeje se meziročně zvýšily téměř o pětinu na 1 345 vozů.