Kia Sorento vítězem ankety Světové ženské auto roku 2021

Stáhnout PDF Stáhnout DOC
  • 50 motoristických novinářek z 38 zemí vybralo vlajkovou loď Kia jako „Světový ženský automobil roku“ v kategorii „Velká SUV“

Nová Kia Sorento ovládla kategorii soutěže Světové ženské auto roku 2021 (WWCOTY) a v poli konkurentů vybojovala titul ‚Nejlepší velké SUV‘. Touto poctou navazuje na loňské úspěchy značky Kia v soutěži WWCOTY, kde vítězství v příslušných kategoriích získaly modely XCeed (Nejlepší vůz do města) a Soul EV (Nejlepší ekologický vůz).

Čistě ženská odborná porota podrobí vítěze jednotlivých kategorií dalšímu zkoumání a ve finálním hlasování rozhodne o jediném celkovém vítězi, jenž bude oznámen 8. března.

Porotu soutěže WWCOTY tvoří 50 motoristických novinářek ze 38 různých zemí napříč pěti kontinenty. Cílem soutěže založené před 11 lety novinářkou Sandy Myhreovou z Nového Zélandu je jmenovat nejlepší vůz roku na základě určitého souboru hledisek, podle nichž se rozhodují spotřebitelé. Sorento se probojovalo do trojice vozů v užším výběru kategorie ‚Nejlepší velké SUV‘, a nakonec i vítězství získalo díky svým mimořádným hodnotám, jako je bezpečnost, kvalita, cena, design, jízdní dynamika nebo dopady na životní prostředí.

Sorento je prvním vozem založeným na nové architektuře Kia pro vozy SUV střední třídy a využívá nejmodernější elektrifikované pohony v zájmu nižší spotřeby paliva, nižších emisí a vyššího výkonu v porovnání s předchůdci i konkurenčními modely. Nová platforma kromě toho umožňuje použít větší karoserii ve prospěch velkého zavazadlového prostoru, a tak se Sorento stává jedním z nejvšestrannějších a nejprostornějších sedmimístných SUV na trhu.