Premiéra značky Kia na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Stáhnout PDF Stáhnout DOC
  • Historicky první prezentace značky Kia na Festivalu rychlosti
  • Kia EV6 součástí zahajovací ‚Electric Avenue‘
  • Prezentace vozu Stinger GT420 z vlastního vývoje Kia

Na oslavu premiéry značky Kia na ‚Festivalu rychlosti v podání Mastercard‘ ukáže Kia svůj nový netrpělivě očekávaný elektromobil Kia EV6, jakožto i úžasný Stinger GT420, vyrobený pouze v jediném exempláři.

Čtyřdenní letní akce, údajně největší a nejvýznačnější slavnost automobilové kultury na světě, se pořádá od čtvrtka 8. července do neděle 11. července a diváci zde spatří úchvatnou přehlídku nejvzácnějších, nejnovějších a nejexotičtějších vozů, jaké kdy člověk stvořil.

Britské veřejnosti se poprvé ukáže model Kia EV6, který zpestří ‚Electric Avenue - Cestu do roku 2030‘ v podání Sky Zero, novou atraktivní podívanou, během níž se představí pestrá paleta elektromobilů dostupných na současném trhu, resp. připravených k uvedení v blízké budoucnosti. Přehlídka se uskuteční v nové nepřehlédnutelné konstrukci rozložené v samotném srdci Festivalu rychlosti mezi ‚Laboratoří budoucnosti v podání bp‘ a padokem ‚First Glance‘, kde diváky pohltí barevné vizuální prvky a futuristické ozvučení prostoru.

EV6 je prvním vozem značky Kia postaveným na revoluční modulární platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform), poháněným výhradně elektrickou energií. Model standardně vybavený akumulátorovým modulem 77,4 kWh a 800V systémem nabíjení slibuje dojezd až 510 km a nabíjení z 10 na 80 procent kapacity* za pouhých 18 minut. Konstruktéři Kia dokončující vývoj provedení EV6 GT by rádi dosáhli akcelerace z místa na 100 km/h za 3,5 sekundy.

Model EV6 v Goodwoodu doprovází pozoruhodný vůz Stinger GT420, který se ukáže v oslavovaném padoku ‚First Glance‘ (na první pohled). Tento závodní vůz z vlastního vývoje Kia, vyrobený pouze v jediném exempláři, díky pečlivému odladění dvojitě přeplňovaného benzínového motoru 3,3 litru V6 dosahuje ohromujícího výkonu 422 k s maximem točivého momentu 560 Nm. Na závodní dráze se pyšní pozoruhodnou agilitou, za níž stojí na míru odladěné odpružení i komponenty zavěšení kol, výrazné snížení hmotnosti a vylepšené brzdy Brembo.

Letošní Festival rychlosti v Goodwoodu byl již v tomto formátu potvrzen jako pilotní akce; vstupenky na páteční, sobotní a nedělní program jsou již vyprodány, na čtvrtek ještě několik posledních vstupenek zbývá. Nejdůležitější okamžiky z akce spatří diváci na kanálu ITV. Sledujte speciální hashtag #FoS na sociálních sítích.

Poznámky pro redaktory:

* Předběžné konstrukční cíle.

O ‚Festivalu rychlosti v podání Mastercard‘
‚Festival rychlosti v Goodwoodu v podání Mastercard‘, pořádaný každé léto již od roku 1993, je celosvětově největší automobilovou slavnostní pod širým nebem; akce se koná v úchvatném prostředí Goodwood House v britském hrabství West Sussex. Festivalu se účastní přes 600 vozů a motocyklů napříč celou pozoruhodnou historií automobilismu a motoristického sportu, společně s legendárními postavami automobilového světa. Z hlavních bodů programu jmenujme ‚Laboratoř budoucnosti v podání bp‘, ‚Lesní rallyovou erzetu‘, ‚Michelin Supercar Paddock‘, ‚Michelin Supercar Run‘, padok F1, ‚Klub závodních jezdců‘, ‚GAS Arena‘, ‚Cartier Style et Luxe Concours d’Elegance‘, leteckou přehlídku a ‚Aukci Bonhams‘.

Sledujte Kia na Twitteru @KIACzech