Rostoucí podíl značky Kia na trhu v EU v roce 2017

Stáhnout PDF Stáhnout DOC

Kia v návaznosti na rekordní prodeje v roce 2017 zvyšuje svůj podíl v Evropě

  •  Nejúspěšnější prodejní rok značky Kia s nárůstem podílu na EU trzích na 3 %
  • Prodáno 472 125 vozidel, meziroční nárůst na úrovni 8,5 %
  • Prodeje hybridních modelů a elektromobilů se meziročně téměř ztrojnásobily
  • K růstu přispělo uvedení nových produktů: Stinger, Stonic, Rio a Picanto
  • K další expanzi na trhu v roce 2018 přispějí nové důležité modelové řady

Společnost Kia Motors v roce 2017 zaznamenala v Evropě vůbec nejúspěšnější prodejní rok s meziročním nárůstem o 8,5 %. Podle nejnovějších údajů Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) se automobilce Kia podařilo v Evropě za loňský rok prodat rekordních 472 125 nových automobilů (v roce 2016: 435 316). Nárůst prodejů automobilky Kia tak předehnal evropský trh, který v roce 2017 vzrostl pouze o 3,3 %.

Díky dosaženým výsledkům Kia za celý rok vykázala tržní podíl 3 %, čímž sama sobě nastavila nové srovnávací kritérium. K uvedenému růstu napomohla řada nových modelů, včetně sportovní vlajkové lodi Stinger, crossoveru Stonic, rodinného modelu Rio nebo městského modelu Picanto. Významnou roli v prodejních úspěších značky Kia sehrála i rychle se rozvíjející nabídka hybridů a elektromobilů.

Komentuje Michael Cole, COO společnosti Kia Motors Europe: „Rok 2017 byl pro automobilku Kia vEvropě rokem změn, kdy jsme uvedli řadu důležitých zbrusu nových produktů. K novým generacím našich oblíbených kompaktů Rio a Picanto se připojily vozy uvedené v segmentech, kde jsme v minulosti nebyli vůbec zastoupeni. Stonic již dnes dosahuje významných prodejních objemů, zatímco Stinger si svým vzhledem i jízdními schopnosti dokázal získat mimořádnou pozornost médií
i samotných zákazníků.“

„V našem produktovém portfoliu začínají hrát stále významnější roli hybridy a elektromobily. Vloni se prodeje našich elektrifikovaných modelů bezmála ztrojnásobily, k čemuž přispělo uvedení dvou nových plug-in hybridních variant, stejně tak jako rostoucí úspěch hybridního crossoveru Niro. Ve výsledku tak nyní téměř desetinu evropských prodejů Kia tvoří hybridy nebo elektromobily. Tento trend bude v příštích letech ještě sílit, přičemž vozidla s alternativním pohonem významně přispějí k našemu střednědobému cíli prodávat v Evropě každým rokem půl milionu vozů.“

 Prodeje hybridů a elektromobilů se meziročně téměř ztrojnásobily

Kia Motors Europe v roce 2017 zaznamenala rekordní prodeje hybridních vozidel a elektromobilů. Nový hybridní crossover Niro se během prvního roku, kdy se prodával po celých 12 měsíců, stal pátým nejprodávanějším modelem Kia s objemem 30 986 vozů. Kia dále prodala 2 888 nových vozů Niro s plug-in hybridním pohonem. Elektromobil Soul EV zaznamenal rekordní prodeje v objemu 5 718 vozidel, což odpovídá meziročnímu nárůstu 28,5 %. Modelová řada Optima se mezitím rozšířila o nové kombi Optima Sportswagon Plug-in Hybrid, pro nějž se v loňském roce rozhodlo 2 382 evropských zákazníků.

Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 v Las Vegas představila Kia Motors svůj záměr nabídnout zákazníkům do roku 2020 plných 16 elektrifikovaných vozidel, včetně pěti hybridů, pěti plug-in hybridů, nového elektromobilu a nového modelu s palivovými články.

Sportage i nadále nejprodávanějším modelem, narůstající prodeje modelů Rio a Picanto

Kia Sportage si udržela svoji pozici nejprodávanějšího modelu značky v Evropě (vloni 131 783 vozidel). Nové Rio, spadající do třídy malých vozů, se stalo druhým nejprodávanějším modelem v návaznosti na uvedení nové verze během prvního čtvrtletí 2017. Prodeje modelu Rio meziročně vzrostly o 6,0 % ze 68 580 na 72 688 vozidel.

Následovala v Evropě vyráběná modelová řada cee’d (pětidveřový hatchback, kombi Sportswagon a třídveřová varianta pro_cee’d) s 72 105 prodanými kusy. Během prvního loňského kvartálu se představilo i nové nejmenší Picanto, s nímž Kia zaznamenala rekordní prodeje – s nárůstem o 14,3 % na 63 145 kusů.

Nové modely v nových segmentech trhu

K vysokým celoročním prodejům značky Kia přispělo i uvedení crossoveru Stonic a cestovního vozu Stinger v závěrečném čtvrtletí roku 2017. Po dramatickém odhalení v roce 2017 se Stinger – nejrychleji akcelerující a nejvýkonnější sériový model Kia v historii – dokázal v posledních měsících loňského roku vyšplhat na 1 265 prodaných kusů. Kia též v prvních měsících od zahájení prodala 11747 kusů nového crossoveru Stonic, řazeného do rychle rostoucího segmentu malých SUV.