Světové ženské auto roku 2024: Kia EV9 ovládla kategorii ‚SUV‘

Stáhnout PDF Stáhnout DOC
  • Kia EV9 byla oceněna za výjimečnou aerodynamiku, design, technologie a možnosti dobíjení
  • Vítěze kategorie vybralo 75 motoristických novinářek z 62 soutěžních modelů
  • Celkový vítěz ceny WWCOTY bude znám 8. března

Zcela nová Kia EV9 byla vyhlášena vítězem v kategorii SUV v prestižní soutěži Světové ženské auto roku 2024 (WWCOTY). Toto ocenění následuje po úspěších crossoveru Niro, který v roce 2023 zvítězil v celkovém hodnocení této soutěže a modelu Sportage, který v roce 2022 ovládl kategorii nejlepší ‚Rodinné SUV‘.

Do ankety byly nominovány novinky, které byly uvedeny do prodeje v období od ledna do prosince 2023, a to na minimálně dvou kontinentech. Z 62 kandidátů vybrala porota na shortlist pouze jeden vůz z každé kategorie. Model Kia EV9 vynikl v konkurenci díky svým výjimečným jízdním vlastnostem, pohodlí, konektivitě, bezpečnostním prvkům, a především svým pozitivním dopadem na životní prostředí. Mezinárodní porota, složená z 75 předních motoristických novinářek, včetně české zástupkyně poroty z portálu www.zenavaute.cz, z 52 zemí světa, ocenila EV9 za její inovativní design a vynikající poměr kvality a ceny.

Kia EV9, jako první velké elektrické SUV značky s možností až sedmi míst k sezení, představuje průlom v oblasti designu, technologií a výkonu. Její unikátní obousměrné dobíjení a ultrarychlá 800voltová dobíjecí infrastruktura nabízejí nový pohled na elektrickou mobilitu. S cenou, která je konkurenceschopná oproti jiným vozidlům ve stejném segmentu, definuje EV9 nové standardy pro trh elektrických vozů.

EV9 spolu s dalšími čtyřmi vítězi kategorií postoupí do závěrečného kola hodnocení, které určí celkového vítěze ocenění Women's Worldwide Car of the Year. Vyhlášení vítěze proběhne 8. března, na Mezinárodní den žen.

Další informace o soutěži Světové ženské auto roku naleznete na oficiálních webových stránkách: www.womensworldcoty.com.