Stáhnout PDF Stáhnout DOC
  • Závod, 4. ECO Energy Rally Bohemia, se konal v termínu 8. – 11. července
  • Posádka Žďárský/Nábělek zvítězila v Rally pravidelnosti v kategorii Elektro a v Rally výrobců elektromobilů, v absolutním hodnocení skončila druhá
  • Zlaté poháry si posádka Žďárský/Nábělek odvezla ze všech 3 československých rallye pro alternativní pohony v letošním roce

Tým Kia Czech si ze všech tří československých rallye pro alternativní pohony odvezl zlatý pohár, když v posledním podniku letošního roku, 4. ECO energy RALLY BOHEMIA 2021, oslavila závodní posádka Michal Žďárský a Jakub Nábělek prvenství v Poháru rallye pravidelnosti vyhrazeném plně elektrickým vozidlům. Úspěch podtrhuje i fakt, že k prvenství v absolutním hodnocení posádce chybělo pouhých 85 bodů, přičemž celý podnik zajeli s odchylkou 233,7 sekundy od ideálního času.

V posledním a zároveň nejdelším československém závodu pro vozidla poháněná alternativním pohonem tohoto roku, 4. ECO energy RALLY BOHEMIA 2021, na soutěžící čekalo celkem 376 kilometrů měřených úseků (celková distanc rallye dosahovala 689 km) v rámci 22 náročných zkoušek pravidelnosti. Na startu 4. ECO Energy Rally Bohemia bylo přihlášeno celkem 22 plně elektrických a 1 plug-in hybridní vůz. Ve voze značky Kia na startovní listině figurovaly celkem 3 závodní posádky, Michal Žďárský a Jakub Nábělek v modelu e-Niro se startovním číslem 2, kteří v absolutním hodnocení skončili na 2. místě, zvítězili v Rally pravidelnosti v kategorii Elektro a odváží si také 4. místo v Rally spotřeby. Druhá posádka Marek Tomíšek a Miroslav Tomíšek ve voze e-Niro se startovním číslem 4 skončila v absolutním hodnocení na 9. místě, v Rally pravidelnosti v kategorii Elektro na 8. pozici a v Rally spotřeby dosáhli na stupně vítězů, když toto hodnocení završili na 3. místě. Obě tyto posádky pak zajistili značce Kia prvenství v Rally výrobců elektromobilů. Poslední závodní posádka, Vojtěch Formánek a Pavel Huňáček ve vozidle Kia e-Soul se startovním číslem 6 závod z důvodu havárie nedokončili.

Letošní rok byl pro značku Kia z pohledu úspěchu na rallye určených vozidlům poháněným alternativním pohonem velmi úspěšný. Prvenství si totiž posádka elektromobilu e-Niro Žďárský/Nábělek odvezla z 9. Czech New Energies Rallye, 4. Green Rallye Tatry i finálního podniku 4. ECO Energy Rally Bohemia.

„Letos byla Rally Bohemia obzvláště náročná. V průběhu jednotlivých zkoušek pravidelnosti jsme se potýkali s náročnými podmínkami a až do konce závodu jsme sahali po ještě lepším výsledku. Nebýt zrušeného průjezdu poslední zkouškou Staroměstská v Boleslavi, bývalo by bylo zlato i celkově. I tak jsme s konečným druhým místem a prvním v kategorii elektrických aut maximálně spokojeni. Československou rally sezónu hodnotíme velmi pozitivně, neboť v každém podniku jsme dosáhli na zlatou příčku a potvrdili tak všestrannost našeho vozu Kia e-Niro, se kterým bychom letos rádi ještě vyrazili na nějakou zahraniční soutěž seriálu FIA Electric and New Energy Championship, při které bychom prověřili možnosti automobilu při jízdě na dlouhou vzdálenost,“ komentuje letošní výsledky řidič úspěšné závodní posádky, Michal Žďárský.