NENÍ URČENO PRO PUBLIKACI: Značka Kia mění pojmenování modernizovaných pohonných jednotek Kappa v produktových materiálech

Stáhnout PDF Stáhnout DOC

S modernizovanými benzínovými motory značky Kia, nesoucí označení Kappa, které byly letos představeny na faceliftu modelů Picanto, Rio a Stonic, mění výrobce zavedený systém vstřikování paliva MPI (Multi Point Injection) na DPI (Dual Port Injection). Zásadní změna je v počtu vstřikovačů, kdy MPI využíval vždy jen jeden vstřikovač pro vstřikování paliva na oba sací ventily současně. Systém DPI používá na každý sací ventil jeden vstřikovač, tedy nově zdvojené vstřikovače. Tento systém umožňuje přesnější dávkování paliva a současně i jeho lepší rozprášení (atomizaci), nižší emise a nižší spotřebu paliva (o 1 %).

S touto technickou inovací dochází ke změně pojmenování motorizací 1.0 a 1.2 CVVT na 1.0 a 1.2 DPI. Nový název se objeví v produktových materiálech (ceníky a technické informace) pro již zmíněné modernizace modelů Picanto, Rio a Stonic s platností od 1. září 2020.